Jump to content
mat332

co sie dzieje z komputerem?

Recommended Posts

Od wczoraj moja myszka sie zawiesza na kilkaa sekund i za chwile jest tak dzwiek ja podłączam pen-driva. Czy ktos wie co to może być?

Od wczoraj moja myszka sie zawiesza na kilkaa sekund i za chwile jest tak dzwiek ja podłączam pen-driva. Czy ktos wie co to może być?

A podłączałeś pod inny port tą myszkę ?

Tak zmieniałem i nic. skanowałem kompa nod,avg i 

malwarebytes anti-malware i czysto

U mnie było to samo, to oznaka psucia się myszki.

Możesz próbować podłaczyć pod inny port USB, ale wątpię by to coś dało.

Czyli myszka do wymiany? ona ma już z 4 lata

Tak do wymiany.

4 lata to troszkę dużo ;-)

Lub możesz próbować z kablem od innej myszki i przylutować, może pomoże.

Także rozkręć ją i przeczyść.

Pożycz mychę od sąsiada. Jak będzie spokój to masz winnego :)

Tak, raczej na bank myszka padnięta. Ja bym się nie bawił w lutowanie, chyba że umiesz i że myszka warta parę stówek. Inaczej, wymiana i jazda. Kiedyś miałem tak, że jakiekolwiek poruszenie myszką powodowało zwiechę kompa.

kabel złamany pewnie zaraz za myszką. Jak się przerywa to mysz staje, jak wraca do pozycji w której prąd płynie komputer wykrywa urządzenie.

Witam.

Od jakiegoś czasu komputer długo się włącza najpierw długo sie ładuje pasek windows a potem jest  czarny ekran pzez pewien czas. Skanowałem 2 razy komputer  malwarebytes anti-malware i zawsze wykryłwał mi po 50 zagrożeń Pup (dokładnie nie pamietam). Ogólnie komputer wolno chodzi opera i you tube sie zacina.

NIE wiem co mam zarobić.

Też mi ostatno myszka  zacina sie ale  wątpie zeby to była jej wina.

Poradzicie coś?

Z góry dziekuje 

U mnie 12 zagrożeń ale to i tak na komputer który ma 10 lat bez antivirusa, u mnie to samo. Ale i tak niedługo zmieniam go na innego.

No skanowałem i znowu 50 zagrożeń ''Pup'' i nie wiem z czego to może być. Dość ze 5 minut sie włącza to jeszcze ma muła. W planie mam formata ale może ktoś coś poradzi

Guest Norbi

No skanowałem i znowu 50 zagrożeń ''Pup'' i nie wiem z czego to może być. Dość ze 5 minut sie włącza to jeszcze ma muła. W planie mam formata ale może ktoś coś poradzi

Tak, kup HDD SSD.

To HDD czy SSD? Czy masz na myśli jakąś konstrukcję hybrydową? ;)

Guest Norbi

I tak i nie. Są hybrydy oczywiście ale określenie HDD SSD jest określeniem pełnym dlatego tak napisałem, w skrócie podaje się SSD.

SSD (ang. solid-state drive, czasem też solid state disk) – urządzenie pamięci masowej zbudowane w oparciu o pamięć flash.

HDD (ang. hard disk drive) – rodzaj pamięci masowej, wykorzystujący nośnik magnetyczny do przechowywania danych. Nazwa "dysk twardy" wynika z zastosowania twardego materiału jako podłoża dla właściwego nośnika, w odróżnieniu od dyskietek (ang. floppy disk, czyli miękki dysk), w których nośnik magnetyczny naniesiono na podłoże elastyczne.

2 różne rodzaje pamięci.

Dyski twarde odchodzą w niepamięć zastępują je dyski ssd. Rozwój technologii.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Edited by polak82

Mat332 obawiam się, że twój problem to już pierwszy krok do formatowania. Mój komputer robił podobnie włączał się z dnia na dzień wolniej, aż w końcu nie włączył się w ogóle.

Zacinanie się myszy działającej pod portem USB to kilka objaw... 

1. uszkodzona mysz

2. płyta główna nie daje napięcia na wszystkie urządzenia USB z racji starości i zużycia, lub dlatego, że jest uszkodzony zasilacz - też zużyty i nie podaje takiego napięcia jak powinien.

3. uszkodzony dysk twardy (uszkodzenie badsector) czyli uszkodzenia fizyczne, w afekcie czego komputer muli zacina się i działa powoli, a format to tylko przejściowe rozwiązanie, bo problem wróci niebawem ze zdwojoną siłą.

4. Tylko uszkodzenie oprogramowania poprzez długowieczną pracę bez formata, lub też zawirusowany windows

Tak czy inaczej sprawdzić należy wszystko od "A-Z" 

Zacinanie się myszy działającej pod portem USB to kilka objaw... 

1. uszkodzona mysz

2. płyta główna nie daje napięcia na wszystkie urządzenia USB z racji starości i zużycia, lub dlatego, że jest uszkodzony zasilacz - też zużyty i nie podaje takiego napięcia jak powinien.

3. uszkodzony dysk twardy (uszkodzenie badsector) czyli uszkodzenia fizyczne, w afekcie czego komputer muli zacina się i działa powoli, a format to tylko przejściowe rozwiązanie, bo problem wróci niebawem ze zdwojoną siłą.

4. Tylko uszkodzenie oprogramowania poprzez długowieczną pracę bez formata, lub też zawirusowany windows

Tak czy inaczej sprawdzić należy wszystko od "A-Z" 

A to wszystko spowodowane niedziałającą myszką xD Czemu jak coś się wali w kompie, to całość jest praktycznie do ponownego wgrania xD

A może to wina robaka? Miałem takie jazdy z myszką. Otwierała co chciała, chodziła jak chciała, komp dziwnie wolno otwierał to co kursor wskazał. Okazało się, że to wina robala który zainstalował się razem z niewinnym programem...

Co to tego czarnego ekranu i długiego łądowanie, jak dla mnei to wygląda na uszkodzony dysk, polecam backup i wymianę dysku. Też tak miałem

I ciąg dalszy problemow :-(

zrobilem fotmata i wszystko bylo dobrze lecz sciàgłem program i go zainstalowalem to zaczeły sie problemy:
1) antywirus wykryl trojany i po chwili sie zawiesił jak zresetowale komputer to sie zatrzymal przed ładowaniem paska windows i tak bylo caly czas jak włączałem.
2)tryb awaryjny sie zawiesza
3)chcialem zrobic na nowo formata lecz sie zawiesza
na nastepny dzien myszka , klawiatura i monitor nie działa

NIE WIEM CO JUZ ROBIC
POMOZE KTOS?

Na forum wymagana jest poprawna pisownia i polskie znaki diakrytyczne.

Nie używaj caps locka, widać co piszesz. Nie lubimy tu gdy się na nas krzyczy.

Luna

Edited by Luna

I ciąg dalszy problemow :-(

zrobilem fotmata i wszystko bylo dobrze lecz sciàgłem program i go zainstalowalem to zaczeły sie problemy:

3)chcialem zrobic na nowo formata lecz sie zawiesza

na nastepny dzien myszka , klawiatura i monitor nie działa

NIE WIEM CO JUZ ROBIC

POMOZE KTOS?

Ale urządzenia zewnętrzne mają zasilanie? Tzn wyłączając jednostkę centralną, działają normalnie?

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2