Skocz do zawartości

co sie dzieje z komputerem?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, raczej na bank myszka padnięta. Ja bym się nie bawił w lutowanie, chyba że umiesz i że myszka warta parę stówek. Inaczej, wymiana i jazda. Kiedyś miałem tak, że jakiekolwiek poruszenie myszką powodowało zwiechę kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Od jakiegoś czasu komputer długo się włącza najpierw długo sie ładuje pasek windows a potem jest  czarny ekran pzez pewien czas. Skanowałem 2 razy komputer  malwarebytes anti-malware i zawsze wykryłwał mi po 50 zagrożeń Pup (dokładnie nie pamietam). Ogólnie komputer wolno chodzi opera i you tube sie zacina.

 

 

 

NIE wiem co mam zarobić.

Też mi ostatno myszka  zacina sie ale  wątpie zeby to była jej wina.

 

 

Poradzicie coś?

Z góry dziekuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No skanowałem i znowu 50 zagrożeń ''Pup'' i nie wiem z czego to może być. Dość ze 5 minut sie włącza to jeszcze ma muła. W planie mam formata ale może ktoś coś poradzi

Tak, kup HDD SSD.

 

To HDD czy SSD? Czy masz na myśli jakąś konstrukcję hybrydową? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD (ang. solid-state drive, czasem też solid state disk) – urządzenie pamięci masowej zbudowane w oparciu o pamięć flash.

 

HDD (ang. hard disk drive) – rodzaj pamięci masowej, wykorzystujący nośnik magnetyczny do przechowywania danych. Nazwa "dysk twardy" wynika z zastosowania twardego materiału jako podłoża dla właściwego nośnika, w odróżnieniu od dyskietek (ang. floppy disk, czyli miękki dysk), w których nośnik magnetyczny naniesiono na podłoże elastyczne.

 

2 różne rodzaje pamięci.

Dyski twarde odchodzą w niepamięć zastępują je dyski ssd. Rozwój technologii.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez polak82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wystarczy poszukać:

 

HDD - http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysk_twardy

SSD - http://pl.wikipedia.org/wiki/Solid_State_Drive

 

Tutaj gdzie mieszkam kilka razy spotkałem się z takim określeniem jakie napisałem dlatego z ''rozpędu'' też tak napisałem. A co do komputera to przyczyn może być dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacinanie się myszy działającej pod portem USB to kilka objaw... 

 

1. uszkodzona mysz

2. płyta główna nie daje napięcia na wszystkie urządzenia USB z racji starości i zużycia, lub dlatego, że jest uszkodzony zasilacz - też zużyty i nie podaje takiego napięcia jak powinien.

3. uszkodzony dysk twardy (uszkodzenie badsector) czyli uszkodzenia fizyczne, w afekcie czego komputer muli zacina się i działa powoli, a format to tylko przejściowe rozwiązanie, bo problem wróci niebawem ze zdwojoną siłą.

4. Tylko uszkodzenie oprogramowania poprzez długowieczną pracę bez formata, lub też zawirusowany windows

 

Tak czy inaczej sprawdzić należy wszystko od "A-Z" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacinanie się myszy działającej pod portem USB to kilka objaw... 

 

1. uszkodzona mysz

2. płyta główna nie daje napięcia na wszystkie urządzenia USB z racji starości i zużycia, lub dlatego, że jest uszkodzony zasilacz - też zużyty i nie podaje takiego napięcia jak powinien.

3. uszkodzony dysk twardy (uszkodzenie badsector) czyli uszkodzenia fizyczne, w afekcie czego komputer muli zacina się i działa powoli, a format to tylko przejściowe rozwiązanie, bo problem wróci niebawem ze zdwojoną siłą.

4. Tylko uszkodzenie oprogramowania poprzez długowieczną pracę bez formata, lub też zawirusowany windows

 

Tak czy inaczej sprawdzić należy wszystko od "A-Z" 

 

 

A to wszystko spowodowane niedziałającą myszką xD Czemu jak coś się wali w kompie, to całość jest praktycznie do ponownego wgrania xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ciąg dalszy problemow :-(

zrobilem fotmata i wszystko bylo dobrze lecz sciàgłem program i go zainstalowalem to zaczeły sie problemy:
1) antywirus wykryl trojany i po chwili sie zawiesił jak zresetowale komputer to sie zatrzymal przed ładowaniem paska windows i tak bylo caly czas jak włączałem.
2)tryb awaryjny sie zawiesza
3)chcialem zrobic na nowo formata lecz sie zawiesza
na nastepny dzien myszka , klawiatura i monitor nie działa


NIE WIEM CO JUZ ROBIC
POMOZE KTOS?

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia i polskie znaki diakrytyczne.

Nie używaj caps locka, widać co piszesz. Nie lubimy tu gdy się na nas krzyczy.

Luna

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciąg dalszy problemow :-(

 

zrobilem fotmata i wszystko bylo dobrze lecz sciàgłem program i go zainstalowalem to zaczeły sie problemy:

3)chcialem zrobic na nowo formata lecz sie zawiesza

na nastepny dzien myszka , klawiatura i monitor nie działa

 

 

NIE WIEM CO JUZ ROBIC

POMOZE KTOS?

Ale urządzenia zewnętrzne mają zasilanie? Tzn wyłączając jednostkę centralną, działają normalnie?

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...