Jump to content

Problem z dozowaniem CO2


Mexico
 Share

Recommended Posts

Posiadam zaworek precyzyjny firmy Qpneumatic podpięty bezpośrednio do reduktora. I nie mogę w ogóle wyregulować go aby szedł 1B/s. Raz idzie 1B/2min a raz 1B/0,5s. I to tak falowo. Samo przyśpiesza i potem zwalnia. Czy to jest wina zaworka? Miałe wcześniej podpięty taki zwykły dławik jak poniżej na zdjęciu i było to samo. Nadmienię że mam szklany licznik bąbelków ale to chyba nie ma znaczenia... :(

post-9118-0-70656200-1368793567_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie rób sobie nadziei z prawidłowego wyregulowania CO2 tymi zaworkami. Przetestowałem wiele z nich i z moich doświadczeń tylko 2 się sprawdzają idealnie do tego typu zadań. Jeden to Camozzi, a drugiego nazwy nie znam. Może kiedyś gdzieś dorwę podobny to spróbuję się dowiedzieć co to za firma ale na dzień dzisiejszy to NN  :ugeek:

Link to comment
Share on other sites

No bo już mnie krew zalewa :evil:  Już i reduktorem próbowałem kręcić. Kilka bąbli poleci dobrze a potem znowu przyśpiesza...To jak tu podać odpowiednią dawkę. Zamówiłem już z tego wszystkiego ten zaworek Camozzi...No ale za nim dojdzie to troszkę minie. Myślałem że wyreguluje ten mniej więcej, ale widzę że raczej mniej niż więcej...Swoją drogą nie polecam zaworka firmy Qpneumatic.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...