Skocz do zawartości

Problem z dozowaniem CO2


Mexico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zaworek precyzyjny firmy Qpneumatic podpięty bezpośrednio do reduktora. I nie mogę w ogóle wyregulować go aby szedł 1B/s. Raz idzie 1B/2min a raz 1B/0,5s. I to tak falowo. Samo przyśpiesza i potem zwalnia. Czy to jest wina zaworka? Miałe wcześniej podpięty taki zwykły dławik jak poniżej na zdjęciu i było to samo. Nadmienię że mam szklany licznik bąbelków ale to chyba nie ma znaczenia... :(

post-9118-0-70656200-1368793567_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób sobie nadziei z prawidłowego wyregulowania CO2 tymi zaworkami. Przetestowałem wiele z nich i z moich doświadczeń tylko 2 się sprawdzają idealnie do tego typu zadań. Jeden to Camozzi, a drugiego nazwy nie znam. Może kiedyś gdzieś dorwę podobny to spróbuję się dowiedzieć co to za firma ale na dzień dzisiejszy to NN  :ugeek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo już mnie krew zalewa :evil:  Już i reduktorem próbowałem kręcić. Kilka bąbli poleci dobrze a potem znowu przyśpiesza...To jak tu podać odpowiednią dawkę. Zamówiłem już z tego wszystkiego ten zaworek Camozzi...No ale za nim dojdzie to troszkę minie. Myślałem że wyreguluje ten mniej więcej, ale widzę że raczej mniej niż więcej...Swoją drogą nie polecam zaworka firmy Qpneumatic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...