Skocz do zawartości

Oświetlene do akwarium 54l.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mam w akwa 54l świetlówkę 11W marki AQUASZUT (z zestawu).

 

Obsada (w trakcie modyfikacji ;)):

 

:arrow: 2x Kirysek (dojdą jeszcze 2),

:arrow: 5x Gupik,

:arrow: 2x Molinezja (tymczasowo),

 

:arrow: Kabomby,

:arrow: Gałęzatki,

:arrow: Inne roślinki.

 

ph:6,5

temp.:25-26

oświetlenie:10h/dobę

akwa:54l

 

Pytanie brzmi: Czy takie oświetlenie jest odpowiednie???

Z góry dzięki za posty! :D

Edytowane przez Kot-akwarysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne roślinki, hmm...jakie?

To dość istotne, ale nawet dla kabomby to za mało.

Dla gałęzatki i moczarki OK.

 

Chodzi o roślinki trawiaste i szerokolistne, chyba Anubiasy :) .

Zdjęć narazie nie mam, ale dodam w najbliższym czasie do działu o identyfikacji. ;-)

Jakie oświetlenie powinno być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 72l te wszystkie rośliny rosły przy 15W, ale czym były bliżej powierzchni (żródła światla) tym rosły szybciej i miały ciekawsze kolory.

Ja na twoim miejscu kupiłbym oświetlenie LED którego nie trzeba zmieniac co pół rok i które daje więcej światła niż swietlówki zużywając mniej prądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Co masz na myśli mówiąc jak mocne

 

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Jak co ma na myśli ? Chyba proste, że chodzi koledze o moc ledów, więc nie spamuj.

 

A do Kota:

Ja mam w takim baniaku lampkę Led Intenso 2x7,2W i jest idealnie.

Spam? Mylisz pojęcia. Poczytaj co to jest spam i jakie są warunki do spełnienia aby informacje nazywać spamem. A dla mnie moc to bardziej natężenie światła w luxach, bo moc możesz mieć wielką a natężenie do kitu. Więcej prądu mniej światła. W przypadku ledow nie wat się liczy ale właśnie natężenie światła i z tego powodu ledy świecą lepiej i zużywają mniej prądu.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez cross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim baniaku mam belkę oświetleniową LED 15.8W firmy Diversa i jestem z tego bardzo zadowolony. Rosliny zaczynają miec jasniejsze kolory, a mech ruszył jak szalony:) . Nawet gołym okiem widać różnice w ilości światła przykład : Przy mojej 15W (rosły powoli kabomba, moczarka, polysperma) jak włączyłem światło w południe nie było praktycznie widać że jest ono zaświecone (choc moje akwarium stoi bez bezposredniego dostepu swiatła), teraz gdy mam te ledy akwarium jest duzo lepiej oświetlone :)

Ps. Jakbyś zamawiał przez allegro, to polecam priorytetowa paczke za pobraniem poczty polskiej, nie wiezylem ale 400 km przejechala w 1 dzień )

http://allegro.pl/oswietlenie-akwarium-led-15-8-w-intenso-diversa-i3251247635.html  - to oświetlenie które kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...