Skocz do zawartości

Problemy ze zdychającymi gurami


lenydance
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam w moim akwarium niemały problem. Za każdym razem, kiedy kupuję gurami(a zrobiłem to już 8 razy - w sumie 4 złocistych, i 4 mozaikowych. za każdym razem kupowałem po 2 te i 2 te)owe rybki mi zdychają. Nie znam przyczyn. Informacje o zbiorniku:
-60l(60x30x30)
-oświetlenie najmocniejsze możliwe do tego rozmiaru
-regularne nawożenie roślin(i oczywiście karmienie ryb)
-Obsada:
samiec mieczyka, 2 gupiki, 4 neonki inessa, 3 neonki czerwone, kosiarka, glonojad, 2 kirysy.(zastanawiam się jeszcze nad kupnem 3 kirysów i 2 prętników karłowatych, no i oczywiście gurami)

Bardzo proszę o pomoc, bo uwielbiam te rybki(gurami) i bardzo chciałbym mieć je w swoim akwarium. Z góry dziękuję. :D

 

Luna: Przenoszę do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, gurami potrzebuje minimum 112 litrów,odpuść sobie je. Ogólnie obsada jest trochę (czyt.bardzo) źle dobrana. Mieczyk odpada. Gupiki dokup 1 lub dwa. Dokup również z 4 kirysy. Najlepiej jakby były tylko neonki innesa w ilości 8 sztuk.Jaki dokładnie glonojad ? Co do kosiarki, też bym oddał.

No, te prętniki mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 4 gurami sumatrzańskie (mozaikowe) w 126 litrach i gdy było gniazdo to akwarium było o wiele za małe. Gurami (szczególnie sumatrzańskie to b. twarde ryby więc warunki muszą im wybitnie nie odpowiadać.

Nie podałeś parametrów wody (w tym temperatury) więc można tylko wróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mieczyk do oddania, kosiarkę muszę zotawić, bo załatwia ona sprawę z nitkowatymi glonami, gupików miałem już kiedyś więcej i nie zamierzam, bo znowu będę miał ich jak królików, więc zostaje parka, glonojad chowa się po kontach, nikomu nie przeszkada więc zostaje, neonki zostają, kirysy zamierzam do kupić, i parkę prętników karłowatych też. PS: chciałbym różne gatunki ryb, żeby było różnorodnie i kolorowo. Napiszcie czy może być taka obsada, oraz czy rybki się będą znosić, czy się będą na przykład obgryzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz ewidentnie doprowadzić do przerybienia. Oddaj neony czerwone i dokup ze trzy innesy, albo na odwrót. Kosiarka i kirys tak samo są stadne. Ja bym oddał kosiarke i dokupił 2 kiryski. O prętnikach zapomnij.

 

Jeśli chodzi o gurami, bo o tym temat, to masz za mały zbiornik, ale jak znam życie to i tak je kupisz więc kup dwie sztuki, a nie cztery.

Przyczyną padania nie jest rozmiar zbiornika. Parametry wody tez nie, bo juz by dawno neony padły. Możliwe, że rybki ze sklepu mają dużo twardszą wodę, lub miększą i robisz zła aklimatyzacje.(poważnie, to zabija szybciej niż choroba). Ewentualnie kupujesz chore ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki albo trzymaj w haremie, albo same samce albo same samice, bo w parce samczyk zamęczy samiczkę. Gurami nie czują się dobrze z żyworódkami. Jak trzymałam gupiki i molinezje, gurami chowały się w roślinach, nie wypływały po jedzenie. Gdy wydałam żyworódki na drugi dzień gurami zbudowały sobie gniazdo i dwa tygodnie później miały małe. Ogólnie za małe masz akwarium na gurami i dwie różne ławice neonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...