Skocz do zawartości

Jakie rybki będą tu szczęśliwe?


Sumandia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno poprzycinałam kilka roślinek i ułożyłam korzenie w moim aqwa i zastanawiam się teraz, jakie rybki mogłabym dokupić, żeby pasowały do biotopu i cieszyły oko. Prosiłabym o pomoc w doborze rybek, które się nadają, które absolutnie nie, bo słabo się na tym znam :DD:

 

informacje:

akwa ma 50l

filtr kubełkowy

brak grzałki, temp ok24-26max

dno: kamyczki i piasek (mogę dodać więcej piasku w razie potrzeby)

z kamieni zrobiona jest jamka, drugi domek się ostatnio rozpadł, ale jak tylko go naprawię pojawi się pod korzeniem

rośliny: anubis, żabienica i mech jawajski

obecni mieszkańcy: 2x kirysek panda 2x zwinnik jarzeniec 2x zbrojnik gibbiceps + dość dużo ślimaków ampularia brąz (naszczęście już się nie rozmnażają) i jeszcze więcej świderków

jak powinno być widać na zdj są i kryjówki i trochę toni

 

Zbrojniki mają po ok 20cm, wiec niedługo je przełożę do większego akwarium, na razie mama się nie zgadza, bo się boi o brzanki i odeski, które tam są. Kiedy je kupowałam jakieś 10 mies temu, miały po 6cm jakoś, a facet mówił, że rosną do 8cm... Jeżeli ktoś z Warszawy byłby zainteresowany, to mogę odsprzedać. Na razie mogą poruszać się dość swobodnie po akwarium, przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

 

co do nowych rybek, chciałabym mieć parkę pielęgnicy zebry, i kilka, ok 8x razbora klinowa (nie za dużo?) albo z 10 fantomów czarnych

fajnie by było, jakbym do takiego zestawu mogła dokupić jeszcze jakieś krewetki, ale nie mam pojęcia, czy się nadają, dopóki są zbrojniki to chyba na pewno nie, ale może jak już się wyprowadzą...

mam nadzieje, że na zdjęciach wszystko ładnie widać, proszę o ew pomysły, co można by było zmienić

 

Dziękuję za wszelkie rady :)

Pozdrawiam

Sumandia

 

Luna: Przenoszę temat do odpowiedniego działu.

Na forum wymagana jest poprawna pisownia - na przykład zaczynanie zdań wielką literą, znaki interpunkcyjne, etc.

post-17644-13685174788452_thumb.jpg

post-17644-13685174789009_thumb.jpg

post-17644-13685174789656_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...