Skocz do zawartości

Dodatkowy filtr czy sam Eheim w 240l


lmp2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat bo aktualnie używam w 240l nowego modelu Tetry ex 700, ale nie jestem do końca zadowolony z filtracji. Po dołożeniu jakiegoś chińczyka wewnętrznego przejrzystość wody polepszyła się. Jednak nie chce go tam długo trzymać.

Moje pytanie jest czy lepiej dokupić jakąś dodatkowy kubeł, taki do 120l. Czy lepiej sprawdzi się sam EHEIM 2073, a Tetra do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eheim 2073 to moim zdaniem za mało, zbyt słaba pompa. Nie patrz na wydajność deklarowaną przez producenta, w rzeczywistości z pompy 1050l/h wyciągniesz jakieś 500l/h, a to za mało do 240l. W celu filtracji zarówno biologicznej jak i mechanicznej sugeruję kupić do twojego akwarium filtr 1500l/h i nie bierz żadnych eco oszczędzających energię, bo żeby pompa wydajnie pracować musi pobierać sporo watów. Przy filtrach 1000l/h i mniej, nie uzyskasz dobrej cyrkulacji wody i będziesz musiał wspomagać się wewnętrznym. Możesz też zostawić tetrę 700 jako wyłącznie biologa i dokupić porządny filtr wewnętrzny, jeśli jednak nie chcesz wewnętrznego to zostaje ci tylko zakup zewnętrznego z silną pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje, zostawię ten filtr i tylko dokupię deszczownicę do niego bo trochę pralkę robi.

Tylko zastanawia mnie jakie wkłady dać do kubła, bo w wewnętrznym bym zostawił samą gąbkę.

A obsadę muszę trochę uszczuplić, tylko to nie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepszym rozwiązaniem będzie dokupienie wewnętrznego? Jak tak to jaki? Bo ten chińczyk co mam pewnie za jakiś czas siądzie...

Eheim Biopower 240

Eheim Powerline 2048

Pompy Aqua-Szut + gąbka

 

Do Twojego akwa powinna być pompa wewnętrznego ok. 1000l/h. Nie zrobi pralki i będzie ładny obieg wody. Na zewnętrzny nałożyłbym prefiltr przy zasysaniu wody, tak, by pracował tylko jako biolog i byś go nie musiał czyścić częściej jak 2x do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...