Jump to content
Sign in to follow this  
Asters79

podłoże

Recommended Posts

Jeśli chodzi o roślinki to tylko w takim żwirze wzrost nie będzie zbyt intensywny. Mówiąc o wymaganiach roślin chodzi o odpowiednie oświetlenie, podawanie co2 oraz podawanie odpowiednich nawozów. Sam w sobie żwir jest ok, ale jeśli chcesz by roślinki rosły to pomyśl o daniu np. ziemi pod żwir. Co do rybek to raczej ok, chyba że będziesz miał rybki, które lubią kopać w podłożu wtedy najlepszy będzie piasek. Ostatnio zamawiałam taki sam żwir to mojego akwarium i jestem jak na razie zadowolona :)`

Coś mi mówi, że ten piasek jest barwiony. Piasek kwarcowy jest biały a ten czarny. Więc proponowałbym niebarwiony biały piasek kwarcowy, ale to zależy od biotopu jaki planujesz.

Zależy mi na czarnym podłożu.

Nie chcę już czarnego bazaltu, ponieważ w akwarium nie wygląda on idealnie czarno (wygląda bardziej jak grafit).

Jeśli chodzi o kolor to mój w akwarium wygląda jak brązowy a mam taki sam :?

To który piasek/żwirek kupić, aby wyglądał na czarny i przy okazji był dobry dla roślinek/rybek?

Waszym zdaniem lepiej piasek o granulacji 0,8 - 1,2 czy grys o granulacji 1,0 - 3.0?

Panowie i panie doradzcie prosze, ktore podloze bedzie Waszym zdaniem lepsze.
Bardzo zalezy mi na czasie.
Z gory dziekuje.

Regulamin 6.1.

Edited by Mapet

Witam!

Bazaltu nie kupuj, gdy może okaleczać rybki denne. Proponuje kupić żwirek granulacji 2-3mm.

Pozdrawiam!

Mam 'piasek bazaltowy', granulacja 0,8-1,5mm, kiryski, kiryśniki, zbrojniki, kakadu dobrze się mają. Krawędzie nie są takie ostre, ale płukałem go chyba z tydzień czasu (60kg). Rzeczywiście ma kolor grafitu, ale żaden chyba piasek nie będzie idealnie czarny.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

O ile wiem to jest możliwość kupna żwirku specjalnie szlifowanego (bez ostrych krawędzi) pod kątem ryb dennych np. kirisków. Faktem jest, że trochę drogo to wychodzi bo 15 kg to koszt ok 120 pln.

Edited by Luna
Pisownia

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this