Skocz do zawartości

Obsada zbiornika 240 L


ktosiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam pierwszę akwarium będzie ono miało 240 litrów 120x40x50, zanim przystąpię do zakupów czegokolwiek ustalę jakie rybki bedę chciał hodować. Głównie intersuje mnie sum rekini, ale do rzeczy wybrałem taką osadę:

-Sum Rekini 1 szt.

-zbrojnik niebieski - 1 szt

-kosiarka 2 szt

-długonos(węgorek ciernisty) 1 szt

-mułojad 1 szt

- dwie ławice małych rybek kolorowych po 10 sztuk (takich 4 -5 cm)

 

teraz pytania czy takie rybki dadzą rade żyć razem, jakie rybki w kwesti tych mini ławic polecicie żeby sie nie gryzły, ewentualnie co mogę dołożyć do suma rekiniego żeby miało to sens :)

 

z góry dziekuje za podpowiedzi

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej jedną ławicę 25 sztuk, razbora klinowa czy neon czerwony. Żeby zbyt małe nie były bo długonos może mieć ucztę, poza tym będzie trzeba często starać się o żywy pokarm dla niego. Jeśli będzie wyjątkowym skurczybykiem to może Ci popsuć całokształt :) Ja trzymałem jednego przez pewien czas i był spokojny, nawet bardzo i w porządku wobec neonów, ale Kakadu nie zdołały obronić przed nim ikry :)

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mozliwe jest powolne zbieranie ryb do zbiornika ? tzn np raz na mesiac po pare rybek

Możliwe :)):

Zainwestuj w jedną konkretną ławice bo będzie lepiej wyglądać i się czuć niż dwie mini ławice.

Jak Azja to kosiarki (w wiekszej ilości niż 2) i jakieś razbory albo brzanki :)

A jak Ameryka płd. to zbrojniki i jakaś fajna ławica, neony, miedziki, jakieś kąsaczowate, możliwości 1000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec po zastanowieniu, jako ze akwarium będzie stało naprzeciwko okna (wiem że duże ryzyko że glony zjedzą akwarium ale 3,5 metra od okna a nie mam innego miejsca), zacznę od krewetek (podobno ładnie jedzą glony), bojownika 1 samiec plus 2 samice i mułojada dalej będę się zastanawiał nad jakąś ładną ławicą?

 

przy okazji czy taki filtr będzie dobry

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-jbl- ... 44182.html

czy trzeba jakiś lepszy czy może nie warto przepłacać i kupić coś tańszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...