Skocz do zawartości

wysyłka kurierem akwarium 112l


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś tu była taka akcja kiedy forumowicze organizowali dla niepełnosprawnego dziecka akwarium z wyposażeniem i roślinami, z dobroci serca, akwarium dojechało do niego potłuczone.

Wyobraź sobie smutek tego dziecka po otwarciu paczki przez mamę.

Nie polecam wysyłać szkła kurierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama naklejka szkło/nie rzucać nie znaczy dla kuriera, że tak ma robić. Różni przewoźnicy mają różne dopłaty za taką opcję i swój wzór naklejki/informacji na liście przewozowym. Jak taki kurier ma paczkę z opisem ostrożnie szkło, a z listu wynika, że nie ma dodatkowej opłaty za nierzucanie to w ogóle nie zwracają uwagi na wskazówki. Warto też paczkę ubezpieczyć na kwotę dwóch akwariów i po problemie. Jak jest ubezpieczona nawet na 50zł to jadą jak z jajkiem! Nigdy nie zginie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja też myślę że będzie to kosztowało w granicach 250 - 200 zł, ale byłbym ostrożny z tą decyzją ponieważ tak jak mówicie dla kuriera naklejka z napisem uwaga szkło nie działa,a gdybym miał ubezpieczać paczkę to wolałbym ją zawieść osobiście chyba

 

//Pisownia. Ostrzeżenie.

 

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przesyłka kurierem nie jest wcale ryzykowna. Wystarczy nakleić ostrzeżenie "Uwaga szkło" sprawdzić przy kurierze zawartość przesyłki jeżeli będzie choć jedna ryska, która nie będzie Ci się podobał można spisać protokół i towar zostanie odesłany. Nie poniesiesz żadnych kosztów. Jeżeli akwarium jest sporo tańsze niż w sklepie, warto, jedyne co musisz posiadać to cierpliwość.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nigdy nie zamawiałem przez kuriera, ale z innymi szklanymi przedmiotami mam dobre doświadczenia. Raz zamówiłem przez internet lustro do łazienki - nie było żadnego problemu - dotarło w całości. Zamawiałem jeszcze inne drobniejsze szklane przedmioty, takie jak kieliszki, czy szklanki, ale wiadomo - to już inne rozmiary i łatwiej to przetransportować. Po prostu trzeba zadbać o dobre zabezpieczenie przesyłki i nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...