Jump to content

wysyłka kurierem akwarium 112l


Recommended Posts

Kiedyś tu była taka akcja kiedy forumowicze organizowali dla niepełnosprawnego dziecka akwarium z wyposażeniem i roślinami, z dobroci serca, akwarium dojechało do niego potłuczone.

Wyobraź sobie smutek tego dziecka po otwarciu paczki przez mamę.

Nie polecam wysyłać szkła kurierem.

Link to comment
Share on other sites

Sama naklejka szkło/nie rzucać nie znaczy dla kuriera, że tak ma robić. Różni przewoźnicy mają różne dopłaty za taką opcję i swój wzór naklejki/informacji na liście przewozowym. Jak taki kurier ma paczkę z opisem ostrożnie szkło, a z listu wynika, że nie ma dodatkowej opłaty za nierzucanie to w ogóle nie zwracają uwagi na wskazówki. Warto też paczkę ubezpieczyć na kwotę dwóch akwariów i po problemie. Jak jest ubezpieczona nawet na 50zł to jadą jak z jajkiem! Nigdy nie zginie.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja też myślę że będzie to kosztowało w granicach 250 - 200 zł, ale byłbym ostrożny z tą decyzją ponieważ tak jak mówicie dla kuriera naklejka z napisem uwaga szkło nie działa,a gdybym miał ubezpieczać paczkę to wolałbym ją zawieść osobiście chyba

 

//Pisownia. Ostrzeżenie.

 

Nantai

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przesyłka kurierem nie jest wcale ryzykowna. Wystarczy nakleić ostrzeżenie "Uwaga szkło" sprawdzić przy kurierze zawartość przesyłki jeżeli będzie choć jedna ryska, która nie będzie Ci się podobał można spisać protokół i towar zostanie odesłany. Nie poniesiesz żadnych kosztów. Jeżeli akwarium jest sporo tańsze niż w sklepie, warto, jedyne co musisz posiadać to cierpliwość.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Akwarium nigdy nie zamawiałem przez kuriera, ale z innymi szklanymi przedmiotami mam dobre doświadczenia. Raz zamówiłem przez internet lustro do łazienki - nie było żadnego problemu - dotarło w całości. Zamawiałem jeszcze inne drobniejsze szklane przedmioty, takie jak kieliszki, czy szklanki, ale wiadomo - to już inne rozmiary i łatwiej to przetransportować. Po prostu trzeba zadbać o dobre zabezpieczenie przesyłki i nie powinno być problemów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...