Skocz do zawartości

Białe kropki i ubytki w płetwach u neonów inessa


Natka87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety moje neonki są chore. Zaczęło się od tego, że 2 z 10 neonów miały bardzo blady czerwony pasek.

Nastepnie zauważyłam, że na ogonach niektórych rybek pojawiły się małe białe kropczki (krostki).

Teraz to już chyba coraz gorzej. Niestety rybki mają ubytki w płetwach i ogonie.

 

Podniosłam temperaturę do 28 stopni i dałam ichtio z Tropicala. (sądziłam, że to ospa)

 

W akwarium sa jeszcze 4 platki. Wcześniej przed neonkami jedna platka miała posklejane płetwy, ocierała się o rosliny itp. no i chowała się. Teraz zuważyłam, że jest jakby lepiej, bo częściej wypływa i rozchyla płetwy i chętniej je. Platki nie mają żadnych białych kropek. Ogólnie wygląda na to, że wszystko z nimi ok. :)

 

Natomiast nie wiem co z neonkami... :(

Wie ktoś może co to za choroba i jak sobie z nią poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinnam odstawić Ichtio? (czytałam, że podobno składnikiem własnie tego preparatu jest błękit metylowy)

Zmienić lek na inny?

Najlepiej na jaki? :(

 

10.05.2013 r.

Właśnie dzisiaj niestety wyłowiłam jedną neonkę :( (nie miała już niestety płetwy ogonowej)

Drugiej wogóle nie mogę znaleźć, albo zjadły ją ryby albo może ślimak... Jest to możliwe?

 

Pozostałe 8 neonek odzyskało już prawie barwy i zniknęły kropki, ale nadal mają ubytki w płetwach. Neony jakby tak odważniej pływają...

Jeśli chodzi o platki to pływają i chyba jest ok oprócz tej jednej, która od początku jest jakaś osowiała. Nie wiem czy się nie przystosowała, czy jest chora, albo reszta platek wyczuła, że jest słabsza i nie dają jej żyć.

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...