Skocz do zawartości

Ramirezy i borelli pytania o tarło


nick1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać o zachowania moich pielęgniczek, chodzi o temat rozmnażania. Nie wiem czy to normalne czy coś jest nie tak z wodą lub innymi parametrami mojego akwarium.

 

Akwarium ma 7 tygodni, 112 L.

Woda wymieniana 20% raz na tydzień (mieszam kranówkę z osmozą bo mam ją bardzo twardą). Nie stosowałam żadnej chemii. Temperature mam na 24-25 stopni, grzałka z termostratem.

Moje parametry wody to:

 

PH ok 6,3

GH ok 8-9

 

Moja obsada to:

 

- 10 neonów inessa

- 5 kirysków panda

- 5 otosków

- parka ramirezek

- parka borellek

- 2 cierniooczki

- 1 ślimak helena

 

W planach dokupienie 1-2 krewetek amano.

 

Rybki karmione pokarmem żywym (ochotka, wodzeń, doniczkowce), suchym(kilka rodzajów płatków) i mrożonym (wodzeń)-urozmaicam im jak mogę.

 

A więc:)

 

Parka ramirezek - miała tarło 3 dni po wpuszczeniu do akwarium, nic z tego nie wyszło. Po 1,5 tygodnia było kolejne - już dłużej pilnowały ikry ale po kilku dniach ją zjadły. Od tego czasu nie miały tarła. Samiec dośc często goni samice, czasem mam wrażenie,że już jest tym zmęczona. Czerwony brzuch robi jej się tylko na wieczór. Jakieś pomysły dlaczego nie mają kolejnego tarła? słyszałam, że dość często powinny je mieć. Rybki są bardzo ruchliwe, ładnie rosną i są pięknie wybarwione-zwłaszcza samiec.

 

Parka borellek - one nie pływają ze sobą tak jak ramirezy. Czasem się przepędzają, czasem podpływają do siebie bokiem i tak jakby urzerzają ogonkami. Czy to zaloty? Rybki także pięknie się wybarwiły i ładnie rosną. Jak często te gatunki mają tarło? czy to możliwe aby para się nie dobrała i tarła w ogóle nie będzie?

 

Czy w tym akwarium jest szansa, żeby się cokolwiek z tej mojej obsady uchowało? jest sporo kryjówek:)

 

Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są ryby, tak jak człowiek nie będą rodzić cały czas, muszą trochę odpocząć, jest w naturze takie coś, co nazywa się porą suchą i deszczową, w czasie pory deszczowej rybki się trą i mają strasznie dużo pożywienia, natomiast w porze suchej nie trą się i prawie nic nie jedzą.

Więc to normalne, że nie będą tarły się co tydzień, może za miesiąc dojdzie do kolejnego tarła.

Proponuję lać czyste RO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są ryby, tak jak człowiek nie będą rodzić cały czas, muszą trochę odpocząć, jest w naturze takie coś, co nazywa się porą suchą i deszczową, w czasie pory deszczowej rybki się trą i mają strasznie dużo pożywienia, natomiast w porze suchej nie trą się i prawie nic nie jedzą.

Więc to normalne, że nie będą tarły się co tydzień, może za miesiąc dojdzie do kolejnego tarła.

Proponuję lać czyste RO.

 

Dziękuje, w internecie ludzie piszą, że u nich rybki mają tarło co 1,5 tygodnia stąd moje zaniepokojenie.

 

Co to znaczy żeby lać czyste RO? przy podmiankach robię tak, że 15litrów mam RO i do tego daje 5 litrów wcześniej odstanej kranówki.

 

Mam dzięki temu twardość na poziomie 8-9 GH. Wydaje mi się,że optymalnie aby wszystkie gatunki czuły się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...