Jump to content

Pielęgnica kopie dołek

fiwus
 Share

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie zachowania mojej samicy pielęgnicy zebry (albinos), która od 2 dni intensywnie kopie dołek (nabiera żwir w pyszczek i wyrzuca w narożniku akwarium) hmm myślałem, że to jakieś zachowanie związane z rozmnażaniem, jednak w akwarium są jeszcze 2 małe (3cm) samczyki. Samica ma ok 5cm.

Jakieś pomysły, co jej odbiło ?:P ciąża urojona ?:)

na kokosie dzisiaj widzę mnóstwo ikry i samica pilnuje. Mogla tak bez dojrzałych samców? to chyba coś jej się pokręciło. Co robić? chciałem odmulić dno

Może jednak samce są bardziej dojrzałe niż Ci się wydaje. Poczekaj dzień, może dwa. Jeśli ikra nie zbieleje, to znaczy, że chłopaki stanęły na wysokości zadania.

Parę miesięcy temu wpuściłem do akwarium 2 niebieskołuskie mając nadzieję, że to samiec i samica. Zanim się upewniłem ikra była złożona, a dzisiaj pływa 8 młodych.

na kokosie dzisiaj widzę mnóstwo ikry i samica pilnuje. Mogla tak bez dojrzałych samców? to chyba coś jej się pokręciło. Co robić? chciałem odmulić dno

Może jednak samce są bardziej dojrzałe niż Ci się wydaje. Poczekaj dzień, może dwa. Jeśli ikra nie zbieleje, to znaczy, że chłopaki stanęły na wysokości zadania.

Parę miesięcy temu wpuściłem do akwarium 2 niebieskołuskie mając nadzieję, że to samiec i samica. Zanim się upewniłem ikra była złożona, a dzisiaj pływa 8 młodych.

tylko, że samczyki mają może z pół roku i są na prawdę małe...

Zdania zaczynamy z wielkiej litery!

kubas

Skoro wiesz, że to samce to pewnie są dojrzałe. Głowy nie dam, ale u ryb chyba najpierw pojawiają się pierwszorzędowe cechy, dopiero później dymorfizm zewnętrzny.

Ja bym zaczekał do soboty z czyszczeniem.