Skocz do zawartości

Pielęgnica kopie dołek


fiwus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie zachowania mojej samicy pielęgnicy zebry (albinos), która od 2 dni intensywnie kopie dołek (nabiera żwir w pyszczek i wyrzuca w narożniku akwarium) hmm myślałem, że to jakieś zachowanie związane z rozmnażaniem, jednak w akwarium są jeszcze 2 małe (3cm) samczyki. Samica ma ok 5cm.

Jakieś pomysły, co jej odbiło ?:P ciąża urojona ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kokosie dzisiaj widzę mnóstwo ikry i samica pilnuje. Mogla tak bez dojrzałych samców? to chyba coś jej się pokręciło. Co robić? chciałem odmulić dno

Może jednak samce są bardziej dojrzałe niż Ci się wydaje. Poczekaj dzień, może dwa. Jeśli ikra nie zbieleje, to znaczy, że chłopaki stanęły na wysokości zadania.

Parę miesięcy temu wpuściłem do akwarium 2 niebieskołuskie mając nadzieję, że to samiec i samica. Zanim się upewniłem ikra była złożona, a dzisiaj pływa 8 młodych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kokosie dzisiaj widzę mnóstwo ikry i samica pilnuje. Mogla tak bez dojrzałych samców? to chyba coś jej się pokręciło. Co robić? chciałem odmulić dno

Może jednak samce są bardziej dojrzałe niż Ci się wydaje. Poczekaj dzień, może dwa. Jeśli ikra nie zbieleje, to znaczy, że chłopaki stanęły na wysokości zadania.

Parę miesięcy temu wpuściłem do akwarium 2 niebieskołuskie mając nadzieję, że to samiec i samica. Zanim się upewniłem ikra była złożona, a dzisiaj pływa 8 młodych.

tylko, że samczyki mają może z pół roku i są na prawdę małe...

 

Zdania zaczynamy z wielkiej litery!

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...