Skocz do zawartości

[65l] ogólne


Kamil123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje akwarium ok 65l, zrobione zostało, że tak powiem "po kosztach". Wyniosło mnie 150zł, więc nie trudno się domyślić, że będę musiał w nie włożyć jeszcze wiele.
Wymiary: 60x30x35cm.
Napowietrzanie i filtracja: filtr gąbkowy z napowietrzaczem 100l/h.
Oświetlenie: standardowa świetlówka T8 15W 6500k.
Podłoże: zwykły żwirek rzeczny.
Parametry: woda po przeprowadzce okazała się o wiele lepsza od tej, którą miałem w poprzednim miejscu zamieszkania. A dokładniej PH ok 5,5
Gh ok 10
Kh ok 8-9
Flora: Dużo gatunków.
Rośliny są w ilościach śladowych, nabrałem się na pewną ofertę z allegro :/
Fauna:
1+2 gupik pawie oczko
2+2 zmienniak plamisty
2 molinezje (samice) - do oddania
1 ancistrus sp. gold albino - do oddania
1 bojownik wspaniały
xxx świderków.
Cóż, wiem, że nie mam się czym chwalić, ale mam nadzieję, że wyjdę na prostą.
Przepraszam za wręcz tragiczną jakość zdjęć.

post-17489-13685174760162_thumb.jpg

post-17489-13685174760457_thumb.jpg

post-17489-13685174760719_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz w sumie dużo wkładać w ten zbiornik.

 

Piach to 7zł w OBI za 25kg lub idziesz do piaskownicy :)

Korzenie - idziesz do lasu

 

A roślinki to kupuj nie w "kompletach" czy zestawach bo zazwyczaj jest np 30gatunków, z czego 70% to łodygowce, których dostaniesz po 2 gałązki z każdego gatunku.

 

Kup Nurzańca - nie wymagająca roślina

Mchy i Zwartki i/ lub Anubiasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zaszły pewne zmiany, oczywiście nie kupiłem aparatu, jak na razie 2 mega pixele powinny wam wystarczyć ;) Z rodzicami uzgodniłem, że na razie zostaje zwykły żwirek, nie wygląda aż tak źle. Zostaje również muszla w kącie, bo podwyższa pH, które u mnie jest niezwykle niskie (mam nadzieję, że podwyższa, wujek google tak mówi) . No to czas na zmiany : dosadziłem trochę moczarki wąskolistnej i zmieniłem tło na brązowe, chwilo jest to niejednolita fototapeta, ale wygląda znacznie lepiej od czarnego tła. Jak zwykle przepraszam za "lekko" spikselowane zdjęcia oraz za pogmatwanie z rozmiarem ;)

post-17489-13685174772028_thumb.jpg

post-17489-13685174772175_thumb.jpg

post-17489-13685174772357_thumb.jpg

post-17489-13685174772548_thumb.jpg

post-17489-13685174772712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę się pozmieniało, a więc napiszę gatunki roślin i zwierząt : 

 

Flora: Creeping mossEleocharis Acicularis, Hemianthus micranthemoides, Moczarka wąskolistna (Egeria najas),  Hygrophila Polisperma, Sessiliflora, Hydrocotyle leucocephala (Wąkrotka białogłowa), Heteranthera zosterifolia oraz żabienica amazońska.

 

Fauna: 1x bojownik wspaniały

2x molinezja (samice)

1+2 platka

1+2 gupik

 

Roślina roślina z długimi, wąskimi liśćmi to heteranthera zosterifolia, a ta duża na środku to żabienica amazońska ;) Niczym nie nawoże i nie zamierzam większość roślin rośnie bardzo ładnie. Filtr też daje radę, ale zanim woda będzie czysta jak kryształ (np. po odmulaniu czy przesadzaniu roślin) trzeba odczekać 3 do 5 dni :)

 

Co do ryb to przeczekam aż skończy się ich czas (śmierć)  :twisted:  i wprowadzę gatunki dla których ta woda będzię naprawdę dobra :) Myślę o pójściu w Azję - 1+2 bojownik i 10x razbora klinowa, ale to wielce przyszłościowe plany.

Edytowane przez Kamil123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem małą przycinkę i przesadziłem żabienicę, czego bardzo żałuję, ponieważ rosła pięknie, co 2 dni był nowy liść, korzenie miała na powierzchni 70% dna, a teraz żółknie, ale cóż, liczę, że się przyjmie. Ostatnio przeczytałem artykuł nt akwarium po najmniejszym nakładzie kosztów, za nie też wiele nie dałem, może z powodu charakteru LT, jaki na pewno moje akwa posiada, a mianowicie spiszę koszty, jakie poniosłem :

- akwarium z pokrywą - 130 złotych
- filtr z napowietrzaczem - 15 złotych (jako, że to LT, to więcej nie potrzebuję)

- żwir - 15 zł

- grzałka- brak (temperatura utrzymuje się na poziomie 24-26 stopni)

- rośliny - 30 zł

- ryby - 20 zł

CAŁOŚĆ 210 ZŁOTYCH 

- nawozy- brak (karmię dość obficie i regularnie podmieniam wodę ok 25% tygodniowo.

Z obsady wyleciały gupiki(została jedna samiczka-weteran), pojawiło się 6 neonów innesa.
Co do światła to świecę od 15 do 21. Rano akwarium oświetla światło dzienne.
 

 

post-17209-0-59756800-1371382187_thumb.jpg

post-17209-0-66060300-1371382208_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No dobra, staram się tu wrzucić jak najlepsze zdjęcią, wrzuce teraz te najnowsze i proszę was o radę, czy widzicie tutaj BW z tą żabienicą i moczarką w jednym(lewym, koło filtra) kącie ? Proszę o pomoc, bo po co mam zamieszczać mojego nieidealnego akwarium, skoro nikt nie doradza, pomaga. Lepiej jest chwalić idealne akwaria doświadczonych akwarystów...

post-17209-0-57900100-1375294873_thumb.jpg

post-17209-0-69798900-1375294898_thumb.jpg

post-17209-0-40288600-1375294917_thumb.jpg

post-17209-0-49633200-1375294987_thumb.jpg

Edytowane przez Kamil123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trochę piszesz głupoty kolego. Jak zarośnięte BW? Jak BW to przede wszystkich piach a nie gruby żwir, mało światła i znikoma ilość roślin. Popatrz na baniaki Pley`a. Czy tam jest dużo ziela? Czytaj, czytaj, czytaj i oglądaj inne baniaki. Ja mam rok baniak i nie czuję się wiele mądrzejszy niż w 2012. Tu doświadczenie zdobywa się latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz naprawdę fajne BW to restart konieczny, w obecnym baniaku pod BW można by podciągnąć jedynie korzeń ( mały) i neonki. 

Jak nie chcesz robić restartu to lepiej z BW nie kombinuj. Nie wystarczy wrzucić trochę liści, szyszek i dolać herbatki  bo nie będzie to dobrze wyglądać.  Poza tym na żwirze jak te liście zaczną się rozkładać to będzie mexyk i ciężko będzie Ci odmulić. 

A na zachętę :)

 

A jeśli jednak BW Ci nie podpasuje to dorzuć do tego więcej drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...