Skocz do zawartości

Coś do mojego zbiornika na glony nitkowate


nick1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym prosić abyście pomogli mi dobrać do mojego akwarium jakieś zwierzątko/rybkę która pomogłaby zwalczyć glony nitkowate.Nie jest to jakaś plaga ale dość szybko po czyszczeniu porastają mi zwłaszcza mchy i niezbyt ładnie to wygląda. Myślałam o krewetce amano-nada się? ile ich mogę kupić do takiego zbiornika?

 

Akwarium ma 7 tygodni, 112 L. Filtr JBL e701 z deszczownicą, żwirek 3-5mm pod nim warstwa substratu florapol firmy JBL. Nawożone Aqua Art Planta Gainer Classic i też z tej firmy makro green -po jednym "psiknięciu" rano + 2ml co2.

Woda wymieniana 20% raz na tydzień (mieszam kranówkę z osmozą bo mam ją bardzo twardą). Nie stosowałam żadnej chemii. Temperature mam na 24 stopnie, grzałka z termostratem.

Moje parametry wody to:

 

PH ok 6,3

GH ok 9

 

Moja obsada to:

 

- 10 neonów inessa

- 5 kirysków panda

- 5 otosków

- parka ramirezek

- parka borellek

- 2 cierniooczki

- 1 ślimak helena

 

Rybki karmie pokarmem żywym i suchym (mam kilka rodzajów), przydenne dostają mix wafelków i granulki. Nie mogę narzekać bo rybki pięknie rosną i chyba dobrze się czują bo są bardzo ruchliwe. W akwarium jest sporo kryjówek. Poniżej zdjęcie (przepraszam za kiepską jakość).

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...