Skocz do zawartości

[160] Pseudo Iwagumi


Tomekrybka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiar zbiornika: 100x40x40
Podłoże: granulat ProSoil
Oświetlenie : świetlówki T5- 2x39W-6500K , 1x39W- 8500K- docelowo 2x39W a dodatkowa świetlówka tak w razie potrzeby
Nawożenie: sole+ CO2+ intermag mikro plus+ chelat Fe+ Carbo -docelowo nawożenie EI
Filtracja: JBL e700 + JBL e900
Ogrzewanie: grzałka przepływowa Hydor 300W
Roślinność: Mały Heniek, Didiplis Diandra, Rotala Indica, Blyxa Japonica, Hydrocortyle sp. japan, Staurogyne sp
Ryby: Bystrzyk Amandy x27szt., Otosek x3szt.(docelowo 8), Bojownik Syjamski (tymczasowo)
Inne zwierzęta: Krewetka RC xxx, zatoczki xxx

Moje trzecie akwarium i według mnie najbardziej udane :D Na początku miało być typowe Iwagumi ale w między czasie koncepcja trochę się zmieniła i powstało to co widać na zdjęciach ;) . Postawiłem na niewielką ilość gatunków roślin co według mnie wyszło zbiornikowi tylko na +. Zbiornik ma obecnie 2 miesiące i wychodzi na prostą, przez kilka głupich posunięć nabawiłem się takiej ilości glonów jakie to forum chyba jeszcze nie widziało :lol: Było prawie wszystko co mogło być z zakwitem wody i krasnalami włącznie ;) do tego piękny dywan sinicy i pył na szybie przez który nic nie było widać. Na szczęście szybka korekta nawożenia, kilka dużych podmian wody plus lampa UV i dałem radę wyprowadzić zbiornik na prostą bez restartu. Jednak granulat to nie ziemia i trzeba na początku trochę inaczej podejść do sprawy. Trochę glonów jeszcze jest ale w ilości tak małej że w ogóle nie zwracam już na to uwagi. Jak znajdę chwilę to wrzucę kilka fotek sprzed 2-3 tygodni ;) .
Obecnie zamierzam skupić się na wybarwieniu roślin, i doprowadzeniu aranżacji do stanu na jakim mi zależy. Chciałbym wprowadzić jeszcze jakiś 1 lub 2 gatunki roślin ale póki co nie mam żadnego sensownego pomysłu także jak macie jakieś propozycje to z chęcią skorzystam z pomocy.

post-10546-13685174759222_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...