Jump to content
Sign in to follow this  
Kot-akwarysta

Kabomba – wypadanie ze żwiru.

Recommended Posts

Moje Kabomby nie chcą się zakorzenić i notorycznie wypadają ze żwiru. :(

ph:6,5

temp.:25-26

oświetlenie:12h/dobę

warstwa żwiru akwarystycznego:ok.2cm

akwa:54l

Co powoduje taki efekt? Jakieś pomysły??

warstwa żwiru akwarystycznego:ok.2cm

To trochę mało.

Świecisz za długo.

Moje kabomby też ciągle wypadały, w końcu usypałam dość wysoką górkę na tyle akwarium (około 7 cm) i wsadziłam głęboko, przez co trzymały się i teraz mają bardzo duże korzenie.

Dodam, że gdy moje wypadąały ze żwiru - przyczyną było tez gnicie końcówek. Przez zbyt małą ilość światła.

Jakie masz oświetlenie?

Sproboj kilka gałązek uwiązac ze soba zyłką lub grubszą nicią i dopiero do podłoża.

Moje kabomby też ciągle wypadały, w końcu usypałam dość wysoką górkę na tyle akwarium (około 7 cm) i wsadziłam głęboko, przez co trzymały się i teraz mają bardzo duże korzenie.

Dodam, że gdy moje wypadąały ze żwiru - przyczyną było tez gnicie końcówek. Przez zbyt małą ilość światła.

Jakie masz oświetlenie?

Z zestawu aqua4start - aquaszut. Możecie powiedzieć jak długo powinienem mieć włączone oświetlenie akwa? Mi też gniją końcówki, ale tylko w roślinkach kupionych - odsadki trzymają się świetnie i zapuszczją korzenie ;). Żwiru dosypię ale ile???

Mapet

Oświetlenie11W. :mrgreen:

Edited by Kot-akwarysta

Do tej roślinki użyj ok 3 cm żwiru, ale jeśli nie masz możliwości to przyciśnij kamieniami do dna.

Ja się zastanawiałem nad jeszcze jednym sposobem przytwierdzenia roślinek. Najpierw wbić łodygę w jakiś materiał, z tym że musi być to pasek odpowiadającej nam długości (taki który nie zgnije) po czym drugim paskiem pociętym na kawałki owijamy łodygę na dole, pod materiałem w który jest wsadzona łodyga. Materiał którym owijamy łodygę, musimy związać żeby nie wypłynęła z niej roślinka. Następnie tak przygotowaną konstrukcję wkładamy w niewielką warstwę żwirku, po czym przysypujemy kolejną warstwą żeby docisnąć materiał.

Co prawda ja tego jeszcze nie wykorzystałem bo nie wiem jakiego materiału mógłbym do tego użyć, ale u siebie w jednym ze zbiorników użyłem takich zapinek do pieczywa. Z pewnością wiecie o co chodzi, jak się kupuje pieczywo to folia jest zaciśnięta takim plastykiem z dwoma metalowymi jakby igiełkami po bokach, i muszę powiedzieć że to się sprawdza, z tym że nie wiem czy wpływa to w jakiś sposób na warunki wody.

post-14997-0-70949200-1373919525_thumb.jpg