Skocz do zawartości

Kabomba – wypadanie ze żwiru.


Rekomendowane odpowiedzi

Moje kabomby też ciągle wypadały, w końcu usypałam dość wysoką górkę na tyle akwarium (około 7 cm) i wsadziłam głęboko, przez co trzymały się i teraz mają bardzo duże korzenie.

Dodam, że gdy moje wypadąały ze żwiru - przyczyną było tez gnicie końcówek. Przez zbyt małą ilość światła.

 

Jakie masz oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kabomby też ciągle wypadały, w końcu usypałam dość wysoką górkę na tyle akwarium (około 7 cm) i wsadziłam głęboko, przez co trzymały się i teraz mają bardzo duże korzenie.

Dodam, że gdy moje wypadąały ze żwiru - przyczyną było tez gnicie końcówek. Przez zbyt małą ilość światła.

 

Jakie masz oświetlenie?

Z zestawu aqua4start - aquaszut. Możecie powiedzieć jak długo powinienem mieć włączone oświetlenie akwa? Mi też gniją końcówki, ale tylko w roślinkach kupionych - odsadki trzymają się świetnie i zapuszczją korzenie ;). Żwiru dosypię ale ile???

 

Mapet

 

Oświetlenie11W. :mrgreen:

Edytowane przez Kot-akwarysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do tej roślinki użyj ok 3 cm żwiru, ale jeśli nie masz możliwości to przyciśnij kamieniami do dna.

Ja się zastanawiałem nad jeszcze jednym sposobem przytwierdzenia roślinek. Najpierw wbić łodygę w jakiś materiał, z tym że musi być to pasek odpowiadającej nam długości (taki który nie zgnije) po czym drugim paskiem pociętym na kawałki owijamy łodygę na dole, pod materiałem w który jest wsadzona łodyga. Materiał którym owijamy łodygę, musimy związać żeby nie wypłynęła z niej roślinka. Następnie tak przygotowaną konstrukcję wkładamy w niewielką warstwę żwirku, po czym przysypujemy kolejną warstwą żeby docisnąć materiał.

 

Co prawda ja tego jeszcze nie wykorzystałem bo nie wiem jakiego materiału mógłbym do tego użyć, ale u siebie w jednym ze zbiorników użyłem takich zapinek do pieczywa. Z pewnością wiecie o co chodzi, jak się kupuje pieczywo to folia jest zaciśnięta takim plastykiem z dwoma metalowymi jakby igiełkami po bokach, i muszę powiedzieć że to się sprawdza, z tym że nie wiem czy wpływa to w jakiś sposób na warunki wody.

post-14997-0-70949200-1373919525_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...