Skocz do zawartości

Ślimaki Ampularia – rozmnażanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Moje ampularie (niestety nie potrafię rozróżnić ich płci) dziwnie się ostatnio zachowywały. To znaczy jeden naciskał głową na drugiego wprowadzając w jego muszle podłużną rurkę („wyrosła” zza czułka).

Nie wiem czy była to rurka oddechowa czy narząd rozrodczy, ale zamieszanie było wyjątkowe – ślimaki

kotłowały się, czemu z wielkim zainteresowaniem przyglądały się Gupiki…

Robią to ostatnio bardzo często. W akwa mam je od miesiąca.

 

ph:6,5

temp.:25-26

oświetlenie:12h/dobę

wysokość zbiornika:30cm

 

Jak rozróżnić płeć Ampularii?

Czy to mogła być kopulacja? - Wie ktoś?

 

Bardzo proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płeć ampularii można odróżnić po kształcie muszli, a dokładniej po kącie jaki tworzy zwinięcie muszli z wejściem. Nie wyobrażam sobie by to się udało w akwarium. To co widziałeś i nazwałeś prąciem to jest właśnie narząd, którym samiec zapładnia samicę. Po jakimś czasie powinieneś na pokrywie lub boku akwarium, ponad powierzchnią wody znaleźć kokon. Wygląda trochę jak miniaturowy kokon os lecz jakby sklejony z kulek. Musi mieć wysoką wilgotność i stałą temperaturę. Po kilku tygodniach zaczną z niego wychodzić maleńkie ślimaczki od razu podobne do rodziców. U mnie z 2 kokonów wylęgło się około 200 szt i [rawie zjadły mi "akwarium". Z niedostatecznej ilości pokarmu jadły nawet anubiasy (młode liście), a ubytki w ilości wapnia były tak znaczące, ze pH spadało o 1 stopień w ciągu doby bez podawania wapnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...