Skocz do zawartości

[300] W drodzę do black water


Seba111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wczoraj zalałem baniak o 21 gdzieś , woda ma teraz temp. 23 stopnie .

Filtr oraz grzałka działa od wczoraj , do filtru wsadziłem tak : na dół gąbki , środek keramzyt (cały koszyk) na górę dałem ceramikę , ale tylko pół koszyka , bo więcej w zestawie nie było :)

Mam problem bo mam wodę mętną i jakoś nie chce się ustabilizować , wpadł znajomy i powiedział , że mam wrzucić 2 duże łyżki soli i wtedy woda się ma ustabilizować , wsypałem i zobaczymy efekt . Jutro mam w planach wlać bakterie :) Oraz poszukuję korzeni , szyszek , liści oraz tła ;D

 

Filtr zewnętrzny HW 303 A

Grzałka 100 W (jak narazie :D)

 

Dołączona grafika

 

Proszę o jakieś porady / krytykę :)

Dziękuje i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najwyżej deszczownicę będziesz miał po skosie i będzie się trzymać tylko na jednej przyssawce.

Ja tak mam w swoim 112l.

 

A co do mętnej wody - to chyba pierwotniaki (samo minie), ale lepiej niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.

Miałem ten sam problem i nic nie robiłem - cierpliwie czekałem i samo przeszło, chociaż trwało to blisko tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy błąd. Obsadę dobierasz do parametrów.

Ale skoro Ty nie chcesz, to nie będę Cię zmuszał. Nie wbiję Ci tam z testami i nie zmierzę parametrów. Jak sam będziesz chciał to zrobisz to. Powiem jedno- temat zapowiadający się genialnie, planowanie wszystko od podstaw przeradza się w jedno wielkie łajno jakich tutaj coraz więcej.

 

Posłuchaj rad i zakup chociaż test PH i GH. Albo sprawdź na stronie wodociągów, albo nawet podaj tylko miasto i ujęcie to Ci sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumie , że się nie uda mi tego zrobić bez zmiany i wygotowania piachu ?

Ile piach będę musiał gotować ?

 

Roślinki żabienice później wrzucić tak ?

 

Wycianałem w domu dzisiaj drzewko pokroju tuji i nawet ok korzeń z tego jest , może być z takiego czegoś w akwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...