Skocz do zawartości

CO2 z nabojów


SnakeX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam torbę tych nabojów od wiatrówki, chciałem zmontować zestawik dozujący ze starego syfonu by je jakoś wykorzystać ale póki co nie mam kiedy się tym zająć.

Na moich nabojach Umarexa nie ma oznaczeń dotyczących ciśnienia, jedynie informacja o ilości (12g). Być może w necie coś można na ten temat znaleźć lub w instrukcji od wiatrówki.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciągnięty cytat z innego forum:

 

"CO2 w butlach i nabojach jest w postaci skroplonej. Ciśnienie mocno zależy od temperatury. W temperaturze pokojowej mamy około 70-80 atm (zalezy jak ciepło w pokoju ).

CO2 się nie laduje ale przelewa. Zasada napełniania naboi CO2 jest inna niż ładowania kartusza spręzonym powiatrzem, gdzie nabijamy do okreslonego ciśnienia. W przypadku CO2 napełniamy do okreslonej wagi. Dlatego powszechnie używa się pojęcia "nabój 12-to gramowy". W naboju znajduje się określony ładunek CO2 i tzw. "przestrzeń rozpręzania wstepnego". CO2 jest bardzo podatne na zmianę objętości w zaleznosci od temperatury, więc ta "przestrzeń" to swoisty zawór bezpieczeństwa."

 

inny cytat:"Pytałem się sprzedawców i powiedzieli, że max 80 bar"

 

No to może ktoś policzy na ile starczy taka buteleczka 12g ? :)

 

Cytaty z forum http://bron.iweb.pl/ od użytkowników Ql34 oraz Marek (wemar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla łatwego liczenia przyjmijmy że 60bar (tak jak w butli wysokociśnieniowej). Załużmy że mamy butle 6kg która starcza na 5 miesięcy (150 dni). Czyli tak: 6000 gram podzielić przez 12 gram daje nam 500. Więc 500 naboi starczy na tyle co butla, czyli na 150 dni. Więc dziennie potrzeba ok 3,33 naboje.

Mówiłeś dwa złote za nabój, no to masz ok 7zł dziennie.

Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie atualny.... istnieje takie coś jak nano zestaw wykorzystujący butle 80g - 90g

opisany tu viewtopic.php?f=5&t=37074

koszt takiego zestawu jest kompletnie nie opłacalny (ponad 300 zł, sam reduktor 300 zł na aledrogo, butla jednorazowa a raczej buteleczka 50 zł)

Więc, w tym temacie problem by rozwiązał reduktor z nano zestawu pod warunkiem że nagwintowało by się naboje CO2 z pistoletu (o ile główki mają tą samą średnice), ale to też by trzeba było mieć dostęp hurtowy do tych naboi aby było to opłacalne.

 

EDIT:

Zrobione, działa :banan::banan:

Koszta:

- pacza kredy 12 sztuk - 2,50 zł

- paczka kwasku cytrynowego - 0,45 gr

 

Zobaczymy na jak długo starczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Przypadkiem trafiłem na ten temat przeglądając google. Zmontowałem sobie taki zestaw na naboje do wiatrówki (z popsutej wiatrówki i jakiegoś zestawu fluvala z olx za 30 zł) i jeden taki nabój wystarcza na 2-3 dni dozując około 20-30 bombli na minutę. Na allegro naboje można kupić za 1zl więc koszt miesięczny to około 10-15 zł. Nigdy nie miałem butli więc nie wiem jak to się ma do butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to z nudów, bo lubię się dłubać, bawię się wiatrówkami stąd byłem ciekawy czy da się podłączyć to aby działało. Widać się da. Dla osób ciekawych jak to zrobiłem mogę wrzucić zdjęcia.

Ogólnie rozglądałem się za zestawami u trzmiela i tak jak mówisz nie jest to duży koszt. Jak moja zabawka odmówi posłuszeństwa to pewnie zaopatrzę się w butle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...