Skocz do zawartości

Czy krewetki pasuj do mojej obsady?


nanuna2007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się u mnie zielenice trochę zacząłem panować nad tematem ale chodzi o to że niektóre rośliny są porośnięte glonami i nieładnie wyglądają i zastnawiam się nad kupieniem krewetek i tu moje pytanie czy mogę je trzymać z moimi rybami link do mojego kwa i obsady: (ogolne-t58049.html). Wypiszę jeszcze jakby komuś się nie chciało przejść:

neon innesa-12 szt.

gupiki-8szt.

mieczyk-4szt.

molinezja-3szt.

Zwinnik blehera-2szt.

glonojad-1szt.

borcja wspniała-1szt.

kirysek-1szt.

Borcja i glonojad ok.10cm kirysek też duży jak na swoje wymiary ok 5cm

Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm obsada jest pomieszana ;)

Kirysy jeśli już trzymasz to nim. 6 szt ;)

Na bocję masz nieco za małe akwarium, więc oddaj.

 

Więc do rzeczy: Krewetki będą zjadane przez ryby takie jak: gupik, mieczyk, molinezja, możliwe, że przez zwinniki

 

Wgl. masz tu nieźle namieszaną obsadę, zdecyduj się na jakiś konkretny gatunek np. 25 Neonów Inessa, 6 kirysów i do tego krewetki ;)

A i oczywiście full gęstych roślin, jeśli chcesz mieć krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z glonami nie zniknie po wpuszczeniu krewetek. Problemem w tym przypadku jest zła jakość wody i to nad tym powinieneś pracować zamiast powiększać swoją pomieszaną obsadę. Glony będą się pojawiać dopóki akwarium się nie ustabilizuje. Radzę z całą stanowczością zwiększyć masę roślinną zamiast wydawać kasę na drogą karmę(krewetki) dla twoich mieczyków i molinezji...

Szkoda że nie zatytułowałeś tematu bardziej racjonalnie tj. 'Co mogę zmienić w swojej obsadzie', bo tu jest za dużo żyworódek a mieczyki, bocja i molinezje w ogóle nie nadają się do tego litrażu.

No i przydałyby się chociaż podstawowe informacje co do parametrów wody z twoich wodociągów. Twardość, pH.

Moim zdaniem powinno być:

25x neon innesa

8x gupik pawie oczko

1x zbrojnik niebieski

6x kirysek panda

i nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...