Skocz do zawartości

Akwarium w okolicach 30l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wpadło mi w ręce akwarium o wymiarach 45/25/25cm.

Chciałabym zrobić w nim coś wyjątkowego, żeby naprawdę ładnie się prezentowało, będzie stało na dość widocznym miejscu w pokoju.

 

Ktoś ma jakiś ciekawy pomysł na mini dzieło sztuki? :) Myślę o ładnym krewetkarium, ale może coś poza tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad czymś ciekawym i oryginalnym do mojego akwa, tylko jest o 5 cm krótsze. Jak na razie myślałem nad:

- jaskinią, inspiracją było dla mnie akwarium ze ślepczykami jaskiniowymi ze zoo (chorzów), tylko z kąd tu wsiąść stalagmity? Tylko że do tak małego zbiorniczka nie wejdą,...

- akwarium ze przekopnicami, czyli kilka moczarek na krzyż, żółty piasek, jakieś żabienice, tylko w odstępach, żeby to trochę surowo, prehistorycznie wyglądało ;p

Pomijam obsady typu krewetki, gupiki, bojownik, bo są zbyt popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić krewetkarium. Flora mogłaby składać się z pelii, mchów, heńków, trawek, rotali, gwiazdy wodnej. Do tego koniecznie kawałek korzenia. Myślę, że w tego typu zarośniętym baniaku spokojnie poza krewetkami czy ślimakami mógłby znajdować się również bojownik syjamski. Lub zamiast niego gupiki endlera na początek mały harem 2+3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad czymś ciekawym i oryginalnym do mojego akwa, tylko jest o 5 cm krótsze. Jak na razie myślałem nad:

- jaskinią, inspiracją było dla mnie akwarium ze ślepczykami jaskiniowymi ze zoo (chorzów), tylko z kąd tu wsiąść stalagmity? Tylko że do tak małego zbiorniczka nie wejdą,...

 

 

Też myślałam o mini jaskini i zatrzymałam się nad kombinowaniem coś pod styl iwagumi z kamieniami ułożonymi w coś na styl jaskini z dużą ilością mchów, heńka, innych trawników i czegoś na tło , np. ściana z eleocharis vivipara.

 

Zawsze możesz poszukać kamieni które przypominają kształtem stalagmit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...