Jump to content
Sign in to follow this  
S'Sayan

Skalary manacapuru + tęczanki neonowe

Recommended Posts

Siemka.

Chciałem wpuścić do akwarium 210l dobraną, dorosłą parkę skalarów manacapuru gdzie znajdują się tęczanki neonowe. Co sądzicie o takim połączeniu oraz do tego wszystkiego krewetki?

Akwarium zarośnięte + kryjówki dla krewetek.

Pozdrawiam.

Krewecie będą dobrym urozmaiceniem diety na pewno, a żywe to będą dobrze im smakowały .

Heh, można było się domyślić, chociaż zawsze jest jakieś ale tzn. w małym akwa mam pielęgniczki ramireza + krewetki i nie narzekam na braki w krewetkach, a podobno te są nagminnie zjadane przez ramirezy :lol:

Co tam z tęczankami?

Powinny jakoś z nimi przeżyć .

Da radę się ktoś jeszcze wypowiedzieć co sądzi o tym pomyśle bo jutro chciałem po nie podjechać więc wasze zdania by się przydały. ;)

Tęczanki ze skalarami,... może i się dogadają ale nie te biotopy :roll:

Co do krewetek to raczej większe np. Caridina multidentata, Atyopsis moluccensis, Atya gabonensis.

Co do samych manacapuru to ja bym kupił 2 pary, w końcu ryba stadna.

Tak ogólnie to tęczanka preferuję twardszą i bardziej zasadową wodę. Manacapuru woli twardości zerowe i Ph poniżej 6,5. Do tego garbniki. Według mnie jak chcesz trzymać biotop i w miarę utrzymywać parametry pod ryby to zły pomysł.

Ciężko każdemu dogodzić. Zrezygnowałem ze skalarów i znajdę coś innego. Dzięki za opinie. ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this