Skocz do zawartości

Projekt 15L i wybór podłoża.


Rekomendowane odpowiedzi

Projekt Krewetkarium (Kotnik)

 

Akwarium: 25x25x25 biały silikon, bez pokrywy

Oświetlenie: 11W, 6500K żarówka Osram rodzaj świderek czy jakoś tak. (nie wiem czy dobrze to liczę ale wychodzi 0,73W/1L)

Filtr: Aqua Szut Pat Mini

Ogrzewania nie używam ponieważ temperatura nie spada poniżej 26 stopni, a nawet mam problem bo czasami dochodzi do 28/29 stopni.

 

Obsda:

Red Cherry (30 dorosłe i około 20-30 maluchów) tyle posiadam w 25L z którego zamierzam je przenieść

Ampularia x 1

Helena x 1

 

Rośliny:

- Hemianthus callitrichoides (Mały Heniek)

- Mech Phenix

- Ricia

- Hydrocotyle sp.Japan

- Hemianthus Micranthemoides

- Pogostemon H.

Nie mam zamiaru pchać do takiego akwarium wszystkich tych roślin jednak w wstępnym projekcie wypisałem sześć które biorę pod uwagę.

Na razie w moim 25L podaje Aqua Art Carbo, a do podłoża Crypto. To samo zamierzam podawać w/w akwarium.

 

Ozdoby to tylko jeden lud dwa mniejsze kamienie coś jak w Akwarium w stylu Iwagumi.

 

Podłoże: Mam problem z wyborem podłoża bo się na tym kompletnie nie znam zawsze dawałem czarny żwirek o granulacji 2-5. Chciałbym aby to było porządne podłoże, aby nie zmarnować kasy na roślinki. Na necie znalazłem informacje jedynie że podłoża firmy ADA i Aqua Substrate są dobre. Jednak nic nie mogę znaleźć jak to ma wygląda jaka warstwa i czego bo wiem że niektórzy dają nawet 3 warstwy. Podobają mi się podłoża te granulki czy kuleczki może mi to ktoś wyłożyć łopatologicznie co pod to trzeba dać, czy te granulki wystarczą ?

 

Prosił bym o pomoc w doborze podłoża i ogólna ocenę projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tak małego akwarium kup sobie podłoże ADA. Warstwa 4-5cm będzie wystarczająca. Tam gdzie będziesz miał duże wzniesienia możesz podsypać keramzytem lekko zmieszanym z podłożem. Ja bym dał dwa duże kamienie w narożnikach na wzniesieniu i kilka małych z przodu. Mały i duży heniek jest ok, wgłębkę bym sobie darował bo w tak małym akwarium to nerwicy będzie można z nią dostać. Mech jak najbardziej, a w szczególnie phenix, bo jest drobniutki. H. japan też dobry wybór. Jeśli będziesz miał dobre podłoże np. ADA oraz dobre nawożenie (w tym CO2) to proponuję zakup roślin in-vitro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...