Jump to content

Akwarium 52.5l co dodać?


Bartixxx
 Share

Recommended Posts

Witam posiadam akwarium 52,5l i trzymam w nim od poniedziałku (29 kwietnia) 4 otoski przyujściowe i od wtorku (30 kwietnia) 2 prętniki karłowate (parka) i zastanawiam się co do nich dodać bo trochę mi pusto w tym akwarium tym bardziej że samiec i samica najwyraźniej nie przypadli sobie do gustu bo tylko się przeganiają z miejsca na miejsce.

Akwarium ma wymiary 50x30x35 oświecenie to tylko 9W Aquaela ale za najbliższą wypłatę dojdzie jeszcze 11W. Świecę 10-11h na dzień. Woda z kranu ma twardość 14-15*n i pH ok 7,5. W akwarium jest korzeń, który powinien je trochę zbić (dość duży). Podłoże to zwykły żwirek o granulacji ok 1-3mm. Rośliny, jeżeli ma to jakieś znaczenie, to: moczarka, gałęzatka kulista x2, willow moss, eleocharis parvula i pistia.

Link to comment
Share on other sites

Na danio mało miejsca. To objętościowo jest prawie jak 54 litry, a jednak aż 10 cm długości mniej. Ogólnie ławicy już bym tu nie wciskał - prętnikowi dokup panię lub dwie, otoski jeszcze cztery i będzie w sam raz. Śmiało za to dodaj kilka szyszek olchy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...