Skocz do zawartości

[140l] RESTART LT


kuzin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt się nie udziela, to następna aktualka. Do wyposażenia akwarium doszła lampeczka diodowa DIY. Oświetla akwarium wieczorem po wyłączeniu świetlówek. Rośliny w końcu ruszyły, widać w końcu przyrost nurzańca. Do akwarium doszli nowi mieszkańcy: 5 red cherry i dwie helenki. Do wystroju doszedł przecięty na pół kokos, który przydaje się na kryjówkę dla krewetek i zbrojnika. Nowe zdjęcia:

 

1.xol0.jpg

 

2.aqcf.jpg

 

3.fqwa.jpg

 

4.3ss3.jpg

 

5.awbl.jpg

 

6.6bvf.jpg

Edytowane przez kuzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo ładne, roślin nie za dużo, nie za mało.

Bardzo ładnie, tajemniczo wygląda akwarium przy diodach.

Taki był zamysł z tymi diodami. Dodanie troszkę tajemnicy. No to dodam jeszcze kilka fotek. Dzisiaj w szkółce leśnej zakupiłem wielgaśnego anubiasa(chyba). Wsadziłem go do wody i sobie pływa. Piękne ma korzenie.

 

1.7am7.jpg

 

2.zn2l.jpg

 

3.yl7w.jpg

 

4.nzo1.jpg

Edytowane przez kuzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i była fajna brzanka, nie powiem że nie, ale co ona tu bidulka miała za życie bez towarzyszy swojego gatunku.

Napisz coś więcej o prętnikach i molinezjach, jak im się razem mieszka? Są sobie zupełnie obojętne czy pogonią się czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje i prętnik żyją sobie w zgodzie, nie widziałem żadnych "bójek". Nie zauważyłem żadnego zainteresowania ze strony prętnika. Wcześniej jak miałem tą różową brzankę, to się chował w nurzańcu, a teraz odżył, pływa z przodu i pięknie się wybarwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualka. W akwarium pojawiła się nowa roślinka: lobelia cardinalis (chyba). Nowe fotki, rośliny rosną baardzo szybko. Baniak zarósł mi cały, nie mam gdzie sadzić nowych roślinek:) Zauważyłem, że od momentu, kiedy rośliny ruszyły, nie mam żadnych problemów z glonami.

 

1.lrk4.jpg

 

2.vo0d.jpg

 

3.n8d8.jpg

 

4.6kvp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka masa roślin to prawie same plusy przy Twojej obsadzie.. ale na jedną rzecz musisz zwrócić uwagę - poobserwuj rybki z rana, zanim się rośliny "zbudzą", zanim światło się zapali- zwróć uwagę czy nie wiszą pod taflą wody czy też w pobliżu wylotu filtra.. i czy nie dyszą. Takie zagęszczenie roślin pochłania w nocy masę tlenu. Może więc być potrzebne mocne natlenianie w nocy.. a zwłaszcza teraz jak są upały. 

 

ps. kamyk na którym masz gałęzatkę przywiązaną całkowicie wkop w podłoże.. tak by tylko gałęzatka wystawała. Będzie to ładniej wyglądać a dodatkowo gałęzatka będzie z czasem próbowała się płożyć po bazalcie rozkładając na coraz szerszej powierzchni :) . A krewecie widzę nie boją się , tylko spacerują na widoku.. bardzo dobrze.. jak się namnożą to dodatkowo dodadzą akcent czerwony w zbiorniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z natlenieniem, ale na wszelki wypadek zamontowałem napowietrzacz, który włączam na 2 godziny przed pójściem spać. Fotki z napowietrzaniem. Brzęczyk strasznie hałasuje, ale nie dziwię się mu, ma pewnie z 15 lat:)

1.6xrw.jpg

 

2.n9hs.jpg

 

3.sjkw.jpg

 

4.nfgd.jpg

 

5.ng4j.jpg

 

6.6mfy.jpg

 

7.6mks.jpg

Edytowane przez kuzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z racji tego, że miałem mały remont (malowanie pokoju), to postanowiłem pokombinować z akwarium. Zauważyłem, że tylna ścianka z racji tego, że nie jest ścięta pod skosem jak przednia, powiększa optycznie akwarium. Postawiłem akwarium "tył na przód", przesadziłem wszystkie roślinki. Postawiłem akwarium na nowej szafce (szafka RTV ze starego telewizora). Dwie rzeczy muszę jeszcze zrobić:

 

1. Kupić folię i wykleić tło, bo moje zewnętrzne nie mieści się na szafce.

2. Kupić czarny żwir, bo niestety mam mieszany teraz (mieszany był wcześniej na tyle akwa).

 

Zdjęcia:

 

1.gvb1.jpg

 

2.ey1r.jpg

 

3.cu0i.jpg

 

4.ztp4.jpg

 

5.ssgf.jpg

 

6.kzit.jpg

 

7. woqj.jpg

 

I jeszcze mam pytanie. Na 3 i 5 zdjęciu widać jak samiec gania żółtą molinezję. Wiem, że jest na 100% zaciążona, tylko pytanie jest następujące. Czy samiec gania ją dlatego, że niedługo będzie rodziła i chce zjeść małe?

Edytowane przez kuzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i aktualka. Baniaczek stoi sobie coraz bardziej zarośnięty, a co za tym idzie jest w nim coraz mniej światła. Muszę podciąć roślinki chyba. Dzisiaj zdechł mi raczek i zapewne wyskoczył gdzieś narwany samiec molinezji. Żaden samiec mi się nie ostał, także jutro idę zakupić dwóch panów. Do obsady doszedł samiec zbrojnika niebieskiego (około 14cm), ale nie udało mi się go sfotografować, bo jest bardzo nieśmiały. Na przód dałem dzisiaj drobny, czarny żwirek. Na tył poszło stare tło zewnętrzne, chociaż musiałem je troszkę przyciąć z racji tego, że akwarium stoi odwrotnie.

 

1.n3ou.jpg

 

2.9y8k.jpg

 

3.ee8c.jpg

 

4.4c39.jpg

 

5.rmu1.jpg

 

6.g4lx.jpg

 

7.3jhh.jpg

 

8.1nop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda że piachu nie masz, bo by byl świetny baniaczek biotopopodobny do zrobienia.
O jakim biotopie mówisz? Niestety nie mam piachu, bo po prostu nie chce mi się znowu zaczynać zabawy z akwarium od zera. Miałem kiedyś piasek i miałem z nim dużo problemów, non stop latał w wodzie. Moje dwa zbrojniki potrafią przestawić gruby żwir, a co dopiero piasek:) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverting, poważnie?

H. bimaculatus prawdziwego i tak nie dostanie, a to co dostanie pod nazwą "dwuplamy" to zabijaka. Łączenie go z lśniącooczkami nie dobrze wróży.. tym drugim.

Akwarium optycznie jest świetne nawet mimo żwirku - zmieniłbym tylko maskownice poziomu wody z niebieskiej izolacji na czarna izolacje.

No i warto pomyśleć nad usunięciem Kirysków z akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium optycznie jest świetne nawet mimo żwirku - zmieniłbym tylko maskownice poziomu wody z niebieskiej izolacji na czarna izolacje. No i warto pomyśleć nad usunięciem Kirysków z akwa

W akwarium nie ma kirysków, a maskownicę zmienię w ciągu kilku dni. Po prostu czarna izolacja mi się skończyła i machnąłem niebieską, żeby nie było widać kamienia:)

 

Obsada na dziś:

 

1x Prętnik karłowaty,

5x Molinezja mix samice

2x Zbrojnik niebieski (parka)

5x Razbora klinowa

2x ampularia złota

2x Helenka

5x krewetka red cherry 

Edytowane przez kuzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...