Skocz do zawartości

[140l] RESTART LT


kuzin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, dawno mnie tu nie było.

 

W akwarium troszkę zmian. Przez 2 miesiące walczyłem z pierwotniakami. Poradziłem sobie z nimi bez żadnej chemii! :)

 

Do obsady doszło 5 kirysków (nie licząc około 50 krewetek i takiej samej liczby helenek).

 

Wyjąłem jedną świetlówkę 6500k, bo glony szalały.

 

zdjęcia:IMG_9078_zpsc4165f2f.jpg

IMG_9070_zpse341c5cb.jpg

 

 

IMG_9084_zps8fcbb551.jpg

IMG_9080_zpse42a2d11.jpg

IMG_9079_zpsd5654c36.jpg

IMG_9078_zpsc4165f2f.jpgIMG_9042_zps094821bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim brawo za to ! :)

Akwa bardzo ładnie się prezentuję i wygląda naprawdę elegancko  :) tylko te gurami troche grubaski :P

Gurami grubaski, bo dopadają do pokarmu jak jakieś piranie. Aż woda z akwa się wylewa:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium na prawdę bardzo naturalnie wyszło a gurami prezentują się w nim fantastycznie :) Szczerze podziwiam jak Ci to wszystko ładnie wyszło.

 

Pozwolę sobie jednak na jedną małą krytykę...

 

 

Do obsady doszło 5 kirysków

Może się mylę, ale jako podłoże masz żwir sporej wielkości i o ostrych krawędziach (tak widać to na zdjęciach), prawda??

A takie podłoże ABSOLUTNIE nie nadaje się dla rybek grzebiących jakimi są kirysy, dla tych rybek piach to kwestia zdrowia (przesiewanie piachu przez skrzela w celach higienicznych), boję się też że w krótkim czasie poranią sobie wąsiki o ten ostry żwir :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium na prawdę bardzo naturalnie wyszło a gurami prezentują się w nim fantastycznie :) Szczerze podziwiam jak Ci to wszystko ładnie wyszło.

 

Pozwolę sobie jednak na jedną małą krytykę...

 

 

Może się mylę, ale jako podłoże masz żwir sporej wielkości i o ostrych krawędziach (tak widać to na zdjęciach), prawda??

A takie podłoże ABSOLUTNIE nie nadaje się dla rybek grzebiących jakimi są kirysy, dla tych rybek piach to kwestia zdrowia (przesiewanie piachu przez skrzela w celach higienicznych), boję się też że w krótkim czasie poranią sobie wąsiki o ten ostry żwir :(

Kirysy pływają od maleńkiego u mnie i żaden nie poranił sobie wąsików. Dodatkowo na środku wysypuję im co jakiś czas świeży piasek:)

Kiryski są u mnie od małego i nic się z nimi nie dzieje. Na zdjęciach nie widać, ale wysypuję im co jakiś czas świeży piasek, żeby sobie "poszalały".

 

IMG_9094_zps00bafdc2.jpg

 

IMG_9099_zps8a7a92f4.jpg

 

IMG_9112_zps7f0eab23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko właśnie, że nie ma na stałe piasku, a że kiryski to moje ulubione ryby to minusa za to masz małego u mnie :) (chociaż czytałem, że dosypujesz im piasku). Poza tym tak jak pisałem akwa bardzo ładnie wygląda z tymi nurzańcami (czy jak tam te trawy się zwą) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aranżacja akwa super,faktycznie wygląda naturalnie a gurami śliczne.

Wydaje mi się czy nie, ale chyba zauważyłem zielone kropki na szybie.

Akurat tak duża zielona kropka to pozostałości silikonu, ale faktycznie od czasu do czasu przecieram szybę (czyt. raz na 2-3 tygodnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak duża zielona kropka to pozostałości silikonu, ale faktycznie od czasu do czasu przecieram szybę (czyt. raz na 2-3 tygodnie).

 

Problem zielonych kropek na szybie mam juz za sobą,natomiast borykam się z zielonkawym pyłem(widocznym jedynie z boku,czyli od wewnątrz akwa),wprawdzie nie ma tego wiele ale ale męczy mnie cotygodniowe przecieranie szyb.

 

Podkreślam raz jeszcze-akwa masz super. Pozdrawiam

Edytowane przez darekbart
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...