Skocz do zawartości

[140l] RESTART LT


kuzin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Dawno nie udzielałem się na forum. Czas nadrobić zaległości. Chciałbym się pochwalić nowym, sklejonym samodzielnie akwa. Akwarium ogólne, roślinki, korzenie i obsada została przeniesiona ze starego akwarium. A no i oczywiście tło zewnętrzne diy.

Filtr Aquael FZN2
Grzałka Elite 50W z termostatem
Oświetlenie 2x18W OSRAM + pasek niebieskich ledów, pasek białych ledów(oświetlenie wieczorne)

Obsada:
4x razbora klinowa(na dniach do 10 powiększam)
1x prętnik karłowaty
1x brzanka różowa
3x molinezja
1x tęczanka
2x raczek marmurkowy
2x ampularia

1.p1040495c.jpg

2.p1040500j.jpg

3.p1040493m.jpg

4.p1040502k.jpg

Edytowane przez andrerw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej jednolite(czarne) podłoże, ale ostatnio takie zaczęło mi się podobać(ładnie raczki widać). Rośliny przeniosłem ze starego akwarium. Te jest świeżo zalane(wodą ze starego akwa) i stoi dopiero 3 dni. Niedługo kupię jakieś roślinki na tył.

Edytowane przez kuzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten silikon jest do podcięcia. Zabieram się do tego już bardzo długo, ale po prostu jest za mało chęci:)  Zastanawiałem się nad wsadzeniem dodatkowego, małego filterka wewnętrznego, ale nie wiem czy jest potrzebny. Mam FZN2 i daje radę. Po co niektórzy wsadzają do akwa dodatkowy filtr?

Edytowane przez kuzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rybki urosną i dokupisz coś jeszcze to dodatkowy filtr się przyda. Tylko teraz masz kaskade to powinno starczyć. Ruch tafluli wody masz zapewniony i troszkę wkladu filtracyjnego wejdzie. Filtr wewnętrzny niektórzy stosują razem z kubełkowym. Kubełkowy wtedy pełni rolę biologicznego a wewnętrzny mechanicznego. Ewentualnie rozważ dokupienie kubełkowego i wtedy kaskade zrob samym mechanicznym umieszczając gąbki i inne wkłady do filtracji mechanicznej

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez skalar79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada żyje ze sobą w zgodzie od bardzo długiego czasu. Nie ukatrupię rybek tylko dlatego, żeby obsadę zmienić:) Żaden zoolog nie chce mi ich przyjąć, więc niech pływają szczęśliwie i zdrowo:) Filtr wewnętrzny mam jakiś mały aquaela (został mi z 40l). Teraz kaskada daje radę. Studiuje w innym mieście niż mam akwa i filtr czyszczę raz na miesiąc prawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Po radach, których udzielili mi użytkownicy tego forum, postanowiłem zrobić restart i zrobić akwarium low tech. Z powodu, że mam mało światła, okazało się, że jest to bardzo dobre wyjście. 
Pod nowym, czarnym żwirkiem znajduje się warstwa ziemi ogrodowej (czystej). Do obsady doszły 3 molinezje. Żywot zakończyła jedna z ampularii (wypadła mi z akwarium). Mam nadzieję, że akwarium się podoba. Moim zdaniem może się podobać w obecnej formie. Nie mam ataków glonów, tylko nurzaniec jeszcze się nie przyjął i troszkę listki marnieją. Nie leję żadnej chemii. 

 

1.dcw.jpg

 

2.9ibf.jpg

 

3.74v9.jpg

 

4.bz1c.jpg

 

5.c9ee.jpg

 

6.3hv6.jpg

 

7.5miv.jpg

 

8.f51x.jpg

Edytowane przez kuzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka bez problemu daje sobie radę. Nie miałem problemów z niedogrzaną wodą.Fotki, o które prosisz postaram się dodać jutro jak tylko naładuję baterię do lustra.Tak samo wymiary jutro podam, bo nie pamiętam jakie są dokładnie:) Obsada żyje dłuuugo w tym gronie i rybki są żywe, ruchliwe i żadne ze sobą nie walczą. Obsadę dawno bym zmienił, tylko nie mogę znaleźć chętnego na moje rybki, dlatego pozostaje taka, jaka jest:) A i podłoże jest sypnięte tylko w jednym rogu, żeby od frontu lepiej było widać anubiasa i korzeń. No i z podtrzymaniem biurka masz rację, to książki, które nie szpecą, a zdają egzamin na 5!:P

Edytowane przez kuzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo imponujący zbiornik. Może i nie podchwalam obsady, ale całokształt jest boski.

Poczynając od samodzielnie zrobionego akwarium o bardzo niestandardowych wymiarach na aranżacji kończąc.

Aranżacja ładna, ale prosta i nie zajmująca dużej ilości miejsca - ważne przy takiej ilości ryb :).

Ogólnie jestem na tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Dziękuję bardzo za takie miłe komentarze! :) nie wiedziałem, że aż tak może się spodobać moje budżetowe akwarium:) Tak, akwarium i tło zostało zrobione przeze mnie od podstaw. Niestety dokładne wymiary i zdjęcia spoin wstawię najwcześniej w środę, bo nie ma mnie aktualnie w domu rodziców (sesja). Dziękuję jeszcze raz za motywujące do dalszej pracy komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu urodziły mi się molinezje. Dzisiaj dopiero je zobaczyłem, bo nie było mnie w domu. Naliczyłem 4. Mam dużo roślin i ciężko je wypatrzeć. Jeśli chodzi o pokarm, to rzucałem im mocno pokruszony, suchy pokarm, ale nie zauważyłem, żeby podpływały do tafli i go łapały.

 

Grzegrzół:

 

 

 

Ciekawe rozwiązanie na przeciwdziałanie uginaniu się blatu pod akwarium, to książki?  :lol:

Możesz dać lepsze zbliżenia spoin, anubiasów i dokładne wymiary akwarium?

Za dużo podłoża nasypałeś z tyłu. Grzałka jest za słaba, 100w była by dobra.

Obsada do korekty.

 

 

Spoiny wedle życzenia (wybrałem dwie najgorsze, które w ogóle nie wyszły).

1.n1df.jpg

 

2.qjhq.jpg

 

No i nie może zabraknąć aktualki baniaka:

 

1.qgof.jpg

 

2.6dfe.jpg

 

3.pqtf.jpg

 
4.h9ho.jpg
 

5.m2ix.jpg

 

No i ostatnie zdjęcie dla spostrzegawczych:)

 

6.u3uf.jpg

 

 

Edytowane przez kuzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualka.

     Na dzisiaj zmieniło się troszkę. Doszła dodatkowa świetlówka Sylviana Grolux 8500k. Oświetlenie akwarium teraz, to 2x6500k i 1xSylviana 8500k. Urodziły mi się młode molinezje, ale na szczęście mam już na nie chętnego. Jak się uda, to pozbędę się jeszcze kilku innych rybek. Pójdą w dobre ręce.      Dodatkowe zmiany, to pozbycie się wiszących świetlówek i zrobienie stelaża na akwarium(wyszedł całkiem ok, muszę go tylko pomalować na czarno). Podciąłem nurzańca, bo zaczął brązowieć w górnej części. Nowe fotki:

1.ofeo.jpg

 

2.3da7.jpg

 

3.590g.jpg

 

4.o4r7.jpg

 

5.a4nf.jpg

 

6.q6io.jpg

 

7.6k8x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się strzyżony nurzaniec.

Mi też nie, ale gorzej wyglądają przezroczyste, żółte liście. Nie martwię się tym, bo nurzaniec zaczyna mi odbijać mocno, także za tydzień, dwa wróci do normalnego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...