Skocz do zawartości

[112L] Podłoże


Czyz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka niedługo będę zakładał akwarium 112l i mam już zarys aranżacji. Chciałbym usypać z tyłu akwarium małą górkę. Jako iż nie mam zbyt dużych środków na akwarium chciałbym zastosować podłoże Pro Soil. Aby stracić jak najmniej tego podłoża pod górkę nasypałbym trochę rzecznego żwiru o granulacji 3-4mm. Czy rośliny będą dobrze się w nim ukorzeniać? Odpowiednie jest kładzenie podłoża naturalnego pod podłoża specjalistyczne? Jeszcze jedno. Otoczaki mogą być do akwarium ogólnego? Chciałbym je użyć do "potrzymywania" tej górki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy chyba jak bardzo wymagające są to rośliny i jaki jest żwirek. Ja mam wyłącznie czarny drobny żwirek (nie zmieniający parametrów - przynajmniej według opakowania, kupiony w akwarystycznym), warstwa około 3-4cm i ku pewnemu mojemu zaskoczeniu nurzańce rozrosły się jak szalone, tworząc na dnie średniego wzrostu trawniczek i dość mocno się ukorzeniając (kiedy raz wyciągałam koledze jeden w podarunku, trudno było poodczepiać żwirek od korzonków). Wcześniej miałam biały żwir o podobnej granulacji, ale o znacznie łagodniejszych brzegach i jego rośliny w ogóle nie chciały się trzymać - nawet mimo zakopania na głębokość 4-5cm, potrafiły na drugi dzień pływać pod taflą (aczkolwiek możliwe, że miała w tym swój udział Helenka :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...