Skocz do zawartości

[48] LT na ziemi z kretowiska


MCU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mały eksperyment na ziemi z kretowiska.

Akwa: 40x40x30

Tło: Folia samoprzylepna kolor granatowy

Filtracja: Aguael fan-1 , Gąbka

Nawożenie i CO2 - brak

Podłoże - ziemia z kretowiska (warstwa około 2 cm) przykryta żwirkiem 2-4 mm ( warstwa około 2,5 cm) , plaża około 4- 5 cm w głąb zbiornika zrobiona z piasku (pod nią nie ma ziemi) , po bokach około 2 cm jest zam żwirek oddzielający ziemie od szyb .

Oświetlenie: Lampy aquael 9 w i 11 w ( obecnie na starcie działa tylko 9 w)

Rośliny:
- Sagittaria Subulata
- Wywłócznik Rdzawy
- Cryptocoryne Wendtii
- Staurogyne Repens
- Żabienica
- Jakaś roślinka drobnolistna zapomniałem nazwy
- Mech Jawajski ( znikoma ilość)
- Mech Willow Moss (Fontinalis)


Obsada:
- Bojownik samiec ( docelowo może jeszcze dwie samiczki)
- xxx Krewetek babaulti i red cherry

post-11505-13685174690134_thumb.jpg

post-11505-13685174690616_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił trochę tytuł, bo "ziemniaczane" to brzmi jakbyś ziemniaki dał pod piasek lub do wody. Jak chcesz nawiązać do ziemi to proponuję "ziemne" lub "na ziemi". Co do samego akwarium podoba mi się, tylko filtr bym zasłonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do złudzenia przypomina mi twoje większe akwarium :P Wprowadz jakieś zmiany np.dodaj liści,korzeni,zabarw wodę czy coś :P

 

Dobra uwaga!

 

Ludzie zazwyczaj stawiaja kolejne zbiorniki by spróbować z czymś nowym. Ty stawiasz na monotonność niestety.

 

Akwarium ładne, chociaż świeże, ale powiem Ci, że przy tak świetnej powierzchni dna marnujesz go na kolejny roślinny - od roślinek masz wiekszy baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do złudzenia przypomina mi twoje większe akwarium :P Wprowadz jakieś zmiany np.dodaj liści,korzeni,zabarw wodę czy coś :P

 

Dobra uwaga!

 

Ludzie zazwyczaj stawiaja kolejne zbiorniki by spróbować z czymś nowym. Ty stawiasz na monotonność niestety.

 

Akwarium ładne, chociaż świeże, ale powiem Ci, że przy tak świetnej powierzchni dna marnujesz go na kolejny roślinny - od roślinek masz wiekszy baniak.

Testuje akwarium na ziemi , niestety przy takim starcie trzeba jak najwięcej roślin posadzić do 80 % dna , żeby wyeliminować chociażby wysyp glonów itp. Materiału zostało z dużego baniaka więc wykorzystałem go do małego , jak się nie uda to coś wymyśle innego .

 

Nie wiadomo czy te rośliny co posadziłem się przyjmą , więc będę zastępował innymi pewnie aranżacja się pozmienia. Mam w planach dodać trochę szyszek olchy i liści dębu.(leżą od zimy w szafie)

 

Z korzeniem się wstrzymałem poczekam na rozwój sytuacji w akwarium bo różnie to i bywa na ziem z korzeniami przy starcie. Jak wszystko będzie ok to pewnie wpadnie jakiś.

 

Mam jeszcze trzeci baniak 70L 80 cm długi 35 szeroki i 25 cm wysoki , na chwilę obecną jest to przedszkole dla zbrojników i mieczyków tam zrobię coś innego ale na razie nie mam weny.

 

Na razie wygląda tak

post-11505-13685174691114_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytanie z innej beczki, bo widzę, że coraz więcej osób bezkrytycznie wykorzystuje naturę współczesną.

ziemia z kretowiska

Moje pytanie: Skąd masz pewność, że ta mieszanka mineralno organiczna (ziemia) jest pozbawiona substancji toksycznych dla roślin i zwierząt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest zebrana z dala od dróg , miedzy innymi możesz poczytać w necie na ten temat wpisz w google Akwarium a la Diana Walstad lub poczytaj książkę Diana Walstad - Rośliny w akwarium

 

Powiedz mi czy są obszary na świecie, do których nie docierają zanieczyszczenia ? Niektórzy uważają, że woda z rynien (deszczówka) jest dobra do akwarium.

 

Zanieczyszczenia granic i barier nie znają. To co dostanie się do atmosfery spada razem z deszczem na kretowisko.

 

Mały cytat:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to Lt. Jednakże jeśli ktoś pisze o akwariach i jest akwarystą, to wcale nie znaczy, że zna się dobrze na dziedzinach powiązanych z akwarystyką.

 

Ja nie mówię, że ziemia z kretowiska jest zła, tylko pamiętajcie, że tam są (mniej lub więcej) różnych paskudztw. Życie w akwarium wchłonie to. A to odbije się na kondycji ryb. Człowiek po styczności ze środowiskiem skażonym nie umiera a zapada na różne choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem ziemie do tego zbiornika w następujący sposób :

- najpierw była przesiana ,

- potem była zalana wodą i 100% podmiana wody po 24 godz. zrobiłem tam 3 raz

Wiem , że to nie wypłucze powiedzmy zanieczyszczeń wszystkich itp. Po za tym ziemia z kretowiska jest glebą którą kret wypycha na powierzchnie z średnio z około 50 cm pod ziemią. Szukałem w świeżych kopców więc ziemia , krótko miała styczność z zewnętrznym klimatem , powietrzem itp.

Chciałem dać na początku ziemię uniwersalną ale wszystkie jakie widziałem sklepach były wzbogacone o nawozy i z tą ziemią mogły być większe problemy dla rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...