Skocz do zawartości

Czy mam juz wszytko do akwarium ?


Rekomendowane odpowiedzi

- Akwarium 65l

- Pokrywa

- świetlówka 24W ( 2500K)

- filtr

- grzałka z termostatem

- tło

- termometr

- żelazo do roślin

- potas w płynie

- CO2 w płynie

- kokos

- korzeń ( i mam pytanie czy może być z lasu ? Dobrze wyparzony ? )

- odmulacz

- karmnik ( zastosowanie ma byc takie że posadzę tam roslinkę :D )

- przyssawki do filtra

- piasek kwarcowy 2 kg 1 -2 mm

- brązowy piasek kwarcowy 7,5 kg 2-4 mm

- kostka lipowa

- dafnia witaminizowana

- karma + uzdatniacz wody

- pokarm wieloskładnikowy

- pokarm roślinny

- tabletki roślinne

- siatka

- Rośliny żywe :

• MARSILEA HIRSUTA

• BACOPA MONNIERI

• HYDROCOTYLE TRIPARTITA JAPAN

• SAGITARIA SUBULATA

• CARDAMINE LYRATA

• HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA

• GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES

• HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES CUBA

• ECHINODORUS TENELLUS

• BACOPA AUSTRALIS

• HYDROCOTYLE LEUCOCEPHALA

• ELEOCHARIS ACICULARIS

• LILAEOPSIS BRASILENSIS

• ELEOCHARIS PARVULA

I jeszcze kilka z tej strony : http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 80&id=1528

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jaki filtr, nazwa, wydajność.

Świetlówka to nie za bardzo, lepsza będzie w ok. 6500K.

Tło to czarna folia samochodowa, brystol.

Przy takim oświetleniu jakie masz to najlepiej zastosować akwarium LT bez nawożenia z ziemią ogrodową.

Co do roślin to zdecyduj się na np. 5 rodzajów w większej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy od tego, co tam chcesz trzymać, ale póki co widzę to tak:

1. Tylko piasek kwarcowy - trochę jałowe podłoże dla roślin. Pod spód daj jakiś substrat, najprościej ziemię z kretowiska, albo przynajmniej kulki gliniano-torfowe, chyba że po to masz tabletki.

2. Świetlówka przydałaby się minimum z 30W, żeby było blisko 0,5W/l. Do tego barwa 6500k, nie 2500.

3. Jaki to filtr? Do takiego zestawu polecam zewnętrzną kaskadę, najlepiej od razu FZN-2. W mojej trzydziestce zaczynałem z HBL-301 i po przejściu na FZN-1 to niebo a ziemia. Daje dużo więcej możliwości kombinowania z wkładem do filtra, to ważna sprawa.

4. Jaka grzałka? 100 W chyba byłoby optymalnie, 50 powinno też da radę, ale będzie długo pracować, w zależności od docelowej temperatury w akwarium i temperatury w pokoju. Polecam tu też dołożyć kilkadziesiąt złotych i kupić coś mało awaryjnego, a domyślnym chinolem podgrzewać wodę na podmianę.

5. Węgiel w płynie na ten litraż ok, nie powinien Cię zrujnować. Potas i żelazo ok, ale taniej i lepiej kupić zestaw soli, chelat żelaza i mikro. Początkowo może przerażać, ale ściągniesz kalkulator, poczytasz artykuły Łorena, założysz wątek w dziale "Rośliny", pomożemy, podpowiemy i będzie dobrze :)

6. Koniecznie dokup testy kropelkowe gh, ph, NO2, NO3, z uwagi na rośliny przydać się mogą jeszcze PO4 i Fe, z odrobiną cierpliwości obejdzie się bez testu na amoniak. Trochę wydatek jest, ale testy zooleka powinny wystarczyć, choć optymalnie jbl. A już naprawdę koniecznie skonsultuj lokalne wodociągi co do parametrów wody.

7. Uzdatniacz wywal. Trochę cierpliwości i akwarium dojrzeje samo, naturalnie, bezpiecznie i bez cudownych środków.

To wszystko co mi się przy pierwszym czytaniu rzuciło w oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Świetlówka przydałaby się minimum z 30W, żeby było blisko 0,5W/l. Do tego barwa 6500k, nie 2500.

 

Pomyliło mi sie barwa 6500 ;p

A co do W to tylko lapka 24W jest najwieksza

 

Edit:

 

A dobrze zrobie jesli zaloze akwarium wlacze filtr grzalke i tak tydzien akwa postoi bez rybek a po tygodniu kupie rybki ( gupiki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi 0,37 W/l, według mnie ciut mało jak na te gatunki, które podałaś. Tutaj dobrze czułyby się któreś z tych:

lista-roslin-cieniolubnych-t9355.html

Poczekaj nie tydzień, a najlepiej dla pewności trzy. I dużo czytaj w tym czasie ;)

Co do rybek to przede wszystkim wyciągnij od wodociągów twardość i pH wody, a potem załóż temat w dziale obsady. Tam już odpowiedni spece Ci rozplanują ciekawą ekipę, bo nawet zwykłe gupiki trzeba wpuścić w odpowiedniej ilości i rozkładzie płci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...