Jump to content

Parametry dla krewetek.Obniżenie przez wkład do filtra?HELP


Recommended Posts

Tak jak w temacie. Mam za wysokie parametry wody: PH 7,4 GH nie znam ale przypuszczam że też jest za wysokie. Potrzebne mi jest: ogólna twardość 12 i weglowodanowa 7-8, ph 6,5-6,8

 

Mam krewetki hummel, jedna mi padła i boję się kolejnych zgonów. Ogólnie zostałam oszukana przez sprzedawcę (twierdził że krewetki nie posiadają sztywno określonych parametrów, a w późniejszej rozmowie, po kupnie, wyszło że jednak tak :( )

 

Co myślicie o wkładnie do filtra obniżającym PH i GH z torfu? Jeśli to dobry pomysł to jak doprowadzić wodę do podmian do podobnego poziomu? Jedynym pomysłem jaki mi przychodzi to drugi filtr i jakieś 4h przed podmianą przefiltrować wodę do podmiany.

 

Na filtr RO mnie nie stać najzwyczajniej, a z aktywnym podłożem różnie bywa z tego co czytałam. Zastanawiam się nad Filtusem Humos lub innym podobnym wkładem.

 

Akwarium 30l, filtr z wkładem z zeolitem, podłoże biały żwirek. Temp 25stopni. Dużo roślin.

 

Pytanie czy jak bardzo obniży on PH i GH i czy utrzyma na stałym poziomie czy będą wahania?

Proszę o rady bo bardzo mi zależy na tych krewetkach :(

Link to comment
Share on other sites

Ja lałem wodę demineralizowaną z TESCO - ma ph 5,5 - miałem 10 RC i po takiej podmianie nic im nie było. oczywiście nie podmieniałem od razu 50% tylko 15litrów potem po paru dniach znowu 10l. z ph8 spadło do 6,5. przy tym oczywiscie i GH i KH spadło do wartosci 1 cyfrowych.

 

Mam też wkład torfowy w filtrze - ale jako że włożyłem go razem z podmianami nie mogę określić o ile spadło dzięki niemu ph i twardość.

Link to comment
Share on other sites

No ja ogólnie przy tych parametrach z krewetkami Sakura Red nie mam najmniejszego problemu. Tylko o te hummele się obawiam. 1 na 7 padł. Reszta wygląda jakby była w dobrej kondycji i nie wiem co z tym zrobić ogólnie. U mnie nie ma Tesco. Jest Biedronka, Polo Market i Netto. A jeśli chodzi o tą demineralizowaną to jak to jest chodzi o to żeby lać 50/50 z kranówką czy przestawić żeby podmiany robić samą mineralką? Ale przypuszczam że ta pierwsza opcja bo przecież sama demi. ma aż za niskie parametry. Hym... sama nie wiem co mam robić. Zastanawiam się czy nie zostawić tak jak jest i liczyć na to że krewety się przyzwyczają. Mam je ogólnie przeszło 2 tygodnie i padła ta jedna. Po dzisiejszej nocy wszystkie 6 żyje, ogólnie z tego co patrzyłam to mają dużą rozpiętość w dopuszczalnych parametrach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...