Skocz do zawartości

Parametry dla krewetek.Obniżenie przez wkład do filtra?HELP


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Mam za wysokie parametry wody: PH 7,4 GH nie znam ale przypuszczam że też jest za wysokie. Potrzebne mi jest: ogólna twardość 12 i weglowodanowa 7-8, ph 6,5-6,8

 

Mam krewetki hummel, jedna mi padła i boję się kolejnych zgonów. Ogólnie zostałam oszukana przez sprzedawcę (twierdził że krewetki nie posiadają sztywno określonych parametrów, a w późniejszej rozmowie, po kupnie, wyszło że jednak tak :( )

 

Co myślicie o wkładnie do filtra obniżającym PH i GH z torfu? Jeśli to dobry pomysł to jak doprowadzić wodę do podmian do podobnego poziomu? Jedynym pomysłem jaki mi przychodzi to drugi filtr i jakieś 4h przed podmianą przefiltrować wodę do podmiany.

 

Na filtr RO mnie nie stać najzwyczajniej, a z aktywnym podłożem różnie bywa z tego co czytałam. Zastanawiam się nad Filtusem Humos lub innym podobnym wkładem.

 

Akwarium 30l, filtr z wkładem z zeolitem, podłoże biały żwirek. Temp 25stopni. Dużo roślin.

 

Pytanie czy jak bardzo obniży on PH i GH i czy utrzyma na stałym poziomie czy będą wahania?

Proszę o rady bo bardzo mi zależy na tych krewetkach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem wodę demineralizowaną z TESCO - ma ph 5,5 - miałem 10 RC i po takiej podmianie nic im nie było. oczywiście nie podmieniałem od razu 50% tylko 15litrów potem po paru dniach znowu 10l. z ph8 spadło do 6,5. przy tym oczywiscie i GH i KH spadło do wartosci 1 cyfrowych.

 

Mam też wkład torfowy w filtrze - ale jako że włożyłem go razem z podmianami nie mogę określić o ile spadło dzięki niemu ph i twardość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ogólnie przy tych parametrach z krewetkami Sakura Red nie mam najmniejszego problemu. Tylko o te hummele się obawiam. 1 na 7 padł. Reszta wygląda jakby była w dobrej kondycji i nie wiem co z tym zrobić ogólnie. U mnie nie ma Tesco. Jest Biedronka, Polo Market i Netto. A jeśli chodzi o tą demineralizowaną to jak to jest chodzi o to żeby lać 50/50 z kranówką czy przestawić żeby podmiany robić samą mineralką? Ale przypuszczam że ta pierwsza opcja bo przecież sama demi. ma aż za niskie parametry. Hym... sama nie wiem co mam robić. Zastanawiam się czy nie zostawić tak jak jest i liczyć na to że krewety się przyzwyczają. Mam je ogólnie przeszło 2 tygodnie i padła ta jedna. Po dzisiejszej nocy wszystkie 6 żyje, ogólnie z tego co patrzyłam to mają dużą rozpiętość w dopuszczalnych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...