Skocz do zawartości

[30l] i [112l] Porządkowanie


Karson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam już od ponad roku akwarium 30l, które jest moją pierwszą przygodą z akwarystyką. Trochę przesadziłem z obsadą, dlatego też zdecydowałem się na kupno 112. Jednak będzie ona wraz z wyposażeniem i rykami. Stąd też moje pytanie: jak doradzacie mi podzielić rybki?

W 30 znajdują się: Bojownik, 3x Prystelka, 5x Neon (3 czerwone i 2 Inessa), 1 otosek (tutaj tak jak i w wypadku Neonków wiem, że ryby te są stadne), 3x Kirys (Spiżowy, Albinos, Pstry -> żałuję teraz, że nie kupiłem jednego rodzaju, na szczęście trzymają się ze sobą) i 4 Helenki.

W 112 są: 3x Bocja, 3x Sum szklisty, 2x Kosiarka, 3x Piskorek , 2x Szczupieńczyk, 2x Mieczyk.

 

Zastanawiałem się nad przeniesieniem Neonków i Otoska i dokupieniem kilku ich sztuk do 112, ewentualnie odwrotnie z bojownikiem w 112. Jestem otwarty na każde porady i sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody w jakiej pływają ryby.

 

Oddaj bocje, kosiarki, sumy szkliste.

 

Te ryby są albo za duże, albo mają inne wymagania co do parametrów.

 

Piasek na dnie? Jak tak to dokup piskorków. Oddaj kirysy i zamiast nich właśnie piskorki.

 

Podaj jak najszybciej parametry wody, wtedy będziemy widzieć, które z twoich ryb ogą zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ dopiero dzisiaj kupiłem i przywiozłem 112 do siebie. Transportowałem akwarium wraz z rybkami przy spuszczonej wodzie, dolałem na razie połowę starając się nie zaburzyć temperatury za bardzo, jak doradził mi poprzedni właściciel. Resztę doleję jutro.

 

Parametry postaram się podać w jak najszybszym czasie, tylko że kompletnie nie wiem które. Rozmawiałem kiedyś z gościem z zoologicznego i tak mi nagadał, że trzeba posprawdzać to i tamto i jak zobaczyłem ile jeden tester kosztuje (oczywiście drogą kropelkową) to zrezygnowałem. Stąd też moje pytanie: które są najważniejsze? Akurat w tamtym sklepie jedno opakowanko kosztowało ok 21 zł. Nie wspominając, iż mój budżet i tak jest drastycznie niski po kupieniu tego akwarium...

 

Co do samych rybek to:

- 2 kosiarki: są bardzo duże, z pewnością je oddam

- 3 bocje: są ładne, jedna duża, druga średnia i mała, ale jak trzeba oddać to niestety trzeba :( na szczęście mam komu.

- 3 sumiki szkliste: nie są duże, wyczytałem że rosną do 10-15 cm, może dałoby radę je zostawić?

- 2 mieczyki pomarańczowe i 1 czarny (myślałem nad zakupem do 3 sztuk każdego z wymienionych kolorów).

- 2 szczupieńczyki, samiec i samica - nie było chyba przeciwwskazań do trzymania ich.

- 3 piskorki, podłoże to niestety żwirek, średniej grubości.

 

Myślałem nad dołożeniem Prystelek z 30l do 112l (i może dokupieniem kilku sztuk,bo są trzy), ewentualnie także Kiryski. Neonki chyba także oddam, bo ostatni właściciel mówił, że wpuścił kiedyś Gupiki i Szczupieńczyki szybko się nimi zaopiekowały. Nawet pięciu minut nie popływała część z nich. Co zrobić z jednym otoskiem? Co mogę dokupić/zmienić w 112 oprócz tego o czym wspomniałem? Chciałbym żeby rybki były odpowiednie do wielkości akwarium, ale też nie chciałbym żeby to były 3 sztuki 3 gatunków, tylko żeby było trochę ruchu.

 

Z tymi parametrami może być trudno, bo tak jak wspomniałem, fundusz jest niemal wyczerpany a zakupienie jednego testu niewiele wnosi zapewne.

 

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...