Skocz do zawartości

podmiana wody w akwa 60l- jaki wężyk?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka pompka nie jest warta nawet tych pieniędzy. Jeszcze nie trafiłam sprawnego egzemplarza. Zawsze wymaga uszczelnienia, a po niedługim czasie użytkowania niemożliwym staje się ustawienie tych zastawek w środku w taki sposób, by woda się nie cofała. Przerobiłam takich kilka i uważam, że szkoda na nie nerwów.

Do twojego akwarium wystarczy zwykły wężyk paliwowy, średnicy to on ma z 5-6 mm, długości do 1,5 metra. Wkładasz go do akwarium tak, by cały napełnił się wodą, zatykasz jeden koniec, wyciągasz i kierujesz nad przygotowaną miskę/wiaderko. Gdy odetkasz wlot wężyka, ciśnienie wody zrobi swoje ;)

Sposób możesz przetestować na wężyku od napowietrzacza - jest bardziej elastyczny, ale zobaczysz czy takie tempo odpływu Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep - typu obi - mają węże każdego rozmiaru koloru itp - a rozmiar - za mały będzie leciała woda za długo , za duży będzie za mocno - ja mam ok 8mm - ustawiam tak jak kąt deszczownicy i nie robi mi z dna krateru a tylko imituje prąd wody - czasami też umieszczam to pod skimmer żeby woda od razu szła do filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep - typu obi - mają węże każdego rozmiaru koloru itp - a rozmiar - za mały będzie leciała woda za długo , za duży będzie za mocno - ja mam ok 8mm - ustawiam tak jak kąt deszczownicy i nie robi mi z dna krateru a tylko imituje prąd wody - czasami też umieszczam to pod skimmer żeby woda od razu szła do filtra.

Ty piszesz o nalewaniu wody do akwarium?

Jeżeli tak i masz ten wąż podłączony prosto do rury wodociągowej i masz wodę chlorowaną a "wlewasz" ją prosto do filtra,

to w taki sposób wybijasz bakterie w filtrze. Takie akwarium nigdy się nie ustablizuje i zawsze będą z nim jakieś problemy.

Zanim coś doradzisz to się zastanów.

Jedna zła rada przyniesie więcej szkód jak jedna dobra pożytku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem że leję prosto z wodociągów? Temat dotyczy podmiany wody i tego właśnie dotyczyła odpowiedź. Nigdy nie podmieniałem wody z wodociągów - co najmniej 24h odstana w ilości ok 5l + 20 RO. Taka woda bakterii nie wybije nawet podlaczona pod skimmer bo miesza się z wodą z akwarium zaciąganą od dołu.

Zanim się komuś coś zarzuci trzeba przeczytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...