Skocz do zawartości

Glony HELP


NemoX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od dłuższego czasu problem z zielonymi glonami, pojawiły się już dosyć dawno i nie chcą odpuścić... Najwięcej ich jest tam gdzie jest największy prąd wody czyli tylna ścianka akwarium i na nurzańcu który jest praktycznie na prądzie wody. Usuwałem ściereczką tyle ile mogłem ale na roślinach cały czas tego pełno :/ Moje akwarium 112l filtr aquael turbo 1500 parametry ph 7.4 gh 7.2 Podmieniam 20l tygodniowo. Nawoziłem aqua art carbo, macro, micro ale jak się pojawiły glony to odstawiłem te nawozy i nie podaje, ale wydaje mi się że nic to nie dało. Oświetlam 2x 18W około 10h. Co mam robić by w końcu te glony zniknęły z mojego akwarium bo mi tylko obraz szpecą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe błedy, które popełniłeś:

 

1) Lałeś na pałę gotowce.

 

Rozwiązanie:

1) kup testy kropelkowe no3 i po4.

2) Zrób testy. Zobacz czego jest za dużo.

3) Kup sole z allegro za 20zł komplet.

4) Zacznij nawozić tak aby utrzymać no3:po4 10:1.

5) Wywal te markowe nawozy.

Za trzy miesiące będzie po glonach.

 

Daj fotki glona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krasnorosty i zielenice. Tak przypuszczam.

 

Karmisz obficie ryby ? Pokarm zalega ?

 

Wersja czarodziejska na pozbycie się glonów:

 

1) Keramzyt do filtra -3,6zł z obi za 3l , wygotować i do filtra. Nadmiar po4 w stos. do no3 to krasnorosty. Najcięższy rodzaj glonów do zwalczania.

2) Podmiana 50% wody. Po 4 dniach podmiana 30%

3) Nawożenie gotowcami w ilości połowy dawki zalecanej przez producenta.

4) Połowa dawki mikro zalecanej przez producenta raz w tyg. Zbyt dużo = zielony pył na szybie.

5) Co tydzień podmiana 20%. Uwaga: Nic nie wlewaj nawozów do podmienianej wody. Lejesz normalną dawkę dzienną. Nie chcemy przedawkować makro, bo glony poszaleją sobie jeszcze bardziej.

 

Nie gwarantuje, że się uda ale może

 

Ps. O krasnorostach w moim podpisie. Poszukaj tematu na tym forum: Krasnorosty kontra cierpliwość. Pierwszy to walka solami, drugi na wyczucie. My robimy teraz na wyczucie w wersji biednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za rady. Rybki karmię tak by zdążyły karmę zjeść mam też kilka kirysków których specjalnie nie karmie tylko jedzą to co zleci na dno.

Hmm kermazyt? Gdzie ja to dostane :D ? Obi nie mam w mieście, w akwarystycznym pewnie tego nie ma? :P W moim filtrze mam tylko ceramikę i gąbkę.

Rybką po tych sporych podmianach nic nie będzie szkodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keramzyt w każdym budowlanym , ewentulanie kwiaciarni - tylko bez dodatków itp - czysty keramzyt - to takie porowate kulki które się do doniczek sypie żeby ziemi nie było widać :D A i wilgoć zatrzymują.

 

PS. Ja zakupiłem Gara Rufę - dowiedziałem się oczywiscie po fakcie że się do baniaka nie nadają - rosną za duże i wcale na glony nie są, ale po 3 dniach muszę powiedzieć że wszystko co było poza nitkowatymi glonami zniknęło - jak to określono - żrą i srają na potęgę = ale działają - kryptocoryna jest czyściutka a była wręcz jakby w meszku.

 

do tego oczywiscie rezygnacja z KH2PO4 i micro od kilku dni. Jutro sprawdzę jakie poziomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...