Skocz do zawartości

Okrzemki (Jak skończyć wojne)


adam12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od pewnego czsu walczę z okrzemkami. Na forach czytałem że trzeba mieć odpowiednie natężenie światła np.0,5W/L. Jak mam świetlówkę 15W to jaką mam proporcję W/L . Jak ustabilizować związki azotowe?

 

Moje akwarium: 60L

Filtr: AQUAEL Circulator 500

Temperatura: 26C

Podmiany wody: raz w tygodniu ok 25%

 

Ps. Sorry za błędy piszę z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw opisz akwarium wg:

glony-potrzebujesz-pomocy-opisz-zbiornik-t48154.html

 

A teraz zabawię się we wróżkę.

 

1) Masz akwarium 60l, oświetlenie 15W. Dzielisz 15W przez 60l i masz 0,25W/l. W gimnazjum nie było powtórki z podstawówki? Gdzie ten kraj się stacza.

2) Związki azotowe ? Oczywiście w googlach nie ma. No3 dopiero wczoraj odkryto. Ryby produkują no3. Rośliny pobierają azot z no3 obniżając stężenie no3. Oczywiście jeśli mają inne pierwiastki w odpowiedniej ilości. Jeśli produkcja przez ryby jest nadmierna i rośliny nie dają rady to trzeba zbijać podmianami. Jeśli rośliny pochłaniają cały azot to trzeba dostarczać w postaci nawozu.

3) 10% podmiany wystarczy. Chyba, że masz dużo no3

4) Nie ma czegoś takiego jak STABILIZACJA związków azotowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam użytkowniku. Po treści twojego pytania wnioskuje, że nie włożyłeś absolutnego minimum w poszukaniu rozwiązania na forum. Nie umiesz nawet policzyć prostych rzeczy. Moja odp. ma na celu zmotywowanie Cię do uzupełnienia Twojej wiedzy.

 

Chętnie Ci pomogę.

 

Nadal czekam na opis akwarium.

 

EDIT

 

W innych źródłach podają:

1) Poczekać jeśli zbiornik jest nowy

2) Zwiększyć ilość światła --> Masz za mało światła. Masz 0,25W/l. Ja bym podniósł conajmniej do 0,35W/l - jeśli ma to być lt. Przy większym świetle trzeba nawozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań. Jak już zminiać swatło to o jakiej mocy kupić świetlówkę (może jakiś konkretny model), czy wystarczy 24W ?. Słyszałem że w ostateczności można zastosować chemie polecany jest preparat Tetry Algazit ale chyba może zabić mi rybki. Co sądzicie o JBL ALGOL podobno jest bezpieczny dla ryb (może jakieś inne preparaty). Chcę poprostu wiedzieć na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co piszesz. Sprawdź najpierw statecznik. Skoro masz 15W to jest on na 15W. W kwestii łączenia świetlówek nie jestem specjalistą. Nie wiem czy dwie świetlówki na jednym stateczniku uruchomią się w dodatku o różnej mocy. Muszą pasować do statecznika.

 

Co do chemii. To jest pomalowanie dziurawego płotu. Rozwiąże problem na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odbłyśnik? Podobno ten preparat jest skiteczny:

 

Easy-Life Blue Exit - preparat na cyjanobakterie i okrzemki

 

Easy Life Blue Exit to preparat stworzony do usuwania cyjanobakterii i okrzemków ze zbiorników słodkowodnych. Dzięki swojej wąskiej specjalizacji preparat jest niezwykle wydajny i skuteczny. Płynna forma pozwala w szybki sposób dotrzeć w każdy zakątek zbiornika i usunąc plagę w 100%. Produkt całkowicie nieszkodliwy dla ryb, skorupiaków i roślin.

 

Sposób użycia:

 

Usuń materiał absorpcyjny (np. węgiel aktywny). Przed użyciem wstrząsnąć.

 

Dawkowanie:

 

Codziennie 10 ml na 80 litrów wody przez kolejnych 5 dni. Sinice znikają w ciągu 10 dni po ostatnim dozowaniu. Od pierwszej dawki do 14 dni pozakończeniu podawania nie nalezy wymieniać wody lub stosować materiałów absorpcyjnych.

 

Dawkowanie profilaktyczne: co tydzień: 10 ml na 80 litrów wody.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...