Skocz do zawartości

[160l] Ogólne aktualizacja


cob_ra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie mała zmiana-dodatek.

Podobają mi się Razbory Borneańskie? ale uważam, że musiałbym się pozbyć czy to molinezji czy parki gupików, nie wiem też czy dobrym rozwiązaniem będzie 2 ławica. Jakaś podpowiedź? 

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak uzyskałeś taki efekt falującej wody? Wygląda jakby delikatnie drżała.

 

Zamontowana deszczownia na wzmocnieniu tylnym, strumień skierowany na to wzmocnienie i woda delikatnie spływa, dodatkowo filtr wew. skierowany na tylną szybę. Jutro jak znajdę  chwilę to cyknę zdjęcie jak to wygląda.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie foto z dziś, 42 dni od zalania. Od 3 dni podaje sole wg kalkulatora+mikro intermag. Dziś zmierzone parametry wody.

PH 7,6

NO3 5-10

NO2 0

FE 0,2

K-12

PO4 0,25

GH 19

KH 12

42dzien.jpg

dsc7942s.jpg
dsc7932z.jpg
dsc7926r.jpg
 

 



 

 

 
Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

51 dzień. Wczoraj przycinka, podmiana 50% po zaciemnieniu 3 dniowym. Miałem wrażenie, że sporo zielonych punktowych glonów się pojawia na szybie. Wydaje mi się, że pojawiła się młoda amano, ale proszę potwierdzić.

Testy przed podmianą:

ph7,6

no2 0

no3 10

po4 0,5

fe 0,25

k 15

 

Jak wyczytałem w innych tematach dobrze byłoby dążyć do NPK 10:1:20 i tak będę chciał zrobić.

 

aktualne foto:

2qno.jpg
 

bu0d.jpg
 

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony badyl rośnie jak szalony, średnio co tydz ok 5 cm muszę go ścinać. Nowe sadzonki wyrastają z korzenia. Muszę chyba dodać więcej Fe mam na poziomie 0,25 i na nadwódce widać chyba niedobory, brzegi liści niektórych żółkną i dziurawią się. Ale to tylko na niektórych liściach i nie jest tego dużo. Odkąd zmniejszyłem świecenie do 9-10h zielony pył oraz zielone kropki z szyb ustąpiły i po tyg mam dosłownie pare nowych. W weekend podmiana i za tydz przycinka przed wyjazdem na tyg urlop. 

 

parametry obecnie:

PH 7,3

NO2 0

NO3 10-15

PO4 1,5

Fe 0,25

K 15

CO2 20

KH 18

KG 12 

 

lvb0.jpg
gd6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły po kilku dniach 2 nowe fotki, przed przycinką i po. Jutro wyjeżdżamy na tydzień więc baniak zostaje pod opieką reszty domowników. Obawiam się, ale trudno, żona nie wybaczy jak nie pojadę do teścia a młody dziadka. W planach mam dołożenie jeszcze jednej świetlówki t5 39w i zmianę na unimaxa 250.

8hjp.jpg
 

y9eg.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Minęło kilka dni, wczoraj zamontowałem dodatkową świetlówkę t5 39w 10 000k wymienione stateczniki na elektroniczne. W sumie mamy 2x30w i 1x39w. co daje nam 0,6W/l . Po powrocie wczoraj zmierzone parametry. Domownicy podawali nawóz oraz karmili. Jak na zdjęciach rośliny ok, natomiast przednia szyba była na zielono. Pył dość gruby. Braki w NO3 mimo podawania. Dziś podmiana i przycinka. Zrobiłem miejsce na nową roślinę: ROTALA ROTUNDIFOLIA RED

Planuje oświetlenie palić stopniowo, czyli t5 świecić od 9,11-19 pełna moc, 19-21 t5.

Testy wyszły tak,

PO4 2
NO2 0

NO3 5

K 20

PH 7,4

FE 0,25

CO2 20

 

Dzień 75

Oświetlenie t5

bxsz.jpg
Oświetlenie pełne

icmv.jpg
 

Po przycince pełne

qv6w.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja,

jak w ostatnim  poście doszła świetlówka a w zasadzie 2. Kolejna to T8 18W. Oświetlenie będzie świeciło w kolejności,

7-21-T8 18W Osram Fluora 8500k

11-19 T5 39W Aqua 10000k

13-17 T8 2x30w Osram Day Light 6500k oraz Sylwania Grolux

 

Wszystko to zamontowane w nowej pokrywie ze spienionego PCV, zajęło mi to kilka dni. W pokrywie są 2 wentylatory 50mm zasilane z zasilacza USB 5V. Jak znajdę chwilę to przelutuje stary RT-2 aby działał chłodząco. Obecnie wiatraki są uruchomione przy max oświetleniu.

 

50789524506974943588_thumb.jpg
04023573908012587263_thumb.jpg
69340406701689840277_thumb.jpg
01911866469140170144_thumb.jpg
26161958388344686486_thumb.jpg

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szczerze mówiąc chciałem jak najszybciej się uporać ze zrobieniem. Na necie jest tak dużo opisów, że jednak nie zdecydowałem się na kolejne powielenie tego tematu. 

Ogólnie całość ze zmianą stateczników na elektroniczne wyniosła mnie ok 400zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualny filmik https://www.youtube.com/watch?v=QIgdHqCI9q0 Kilka dni temu wpadł unimax 250, obecnie jadę na 2 kubełkach aby nowy dojrzał. Woda dużo bardziej przejrzysta. Jak przy starym co tydz. czyszczenie okolic mechanicznego wew. tak teraz czysto. Odmulałem tylko okolice wew. a teraz nawet nie ma co odmulać. Nudząc się wpadłem na pomysł do ułatwienia sobie podmian wody. Poniżej opis jak to by wyglądało. Niestety nie mam możliwości podciągnięcia kanalizacji i wody bezpośrednio pod akwa. Do szybko złącza będzie podpinany wąż którym będzie spuszczanie dopełnianie. Cześci już zamówione, po remoncie i urlopie biorę się za składanie. Również filtr narurowy pojawi się jako reaktor co2. kcsf.jpg

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Remonty powoli się kończą, ale baniak nadal nie stoi w miejscu ostatecznym. Obsada roślinna jak i zwierzęca ucierpiała, baniak był przestawiany kilka razu z braku miejsca. Rośliny musiały zostać mocno ścięte i teraz wszystko wygląda jak po 2-3 tyg od startu. Ostatnio uporządkowałem szafkę, wypadły półki z lewej strony. Wpadł tam filtr i reszta gratów. 

Znalazło się miejsce na reaktor z  filtra narurowego i zawory do podmian wody. Niestety nie mam możliwości wpiąć się bezpośrednio w kanalizację i bieżącą wodę. 

xe6h.jpg
w9aa.jpg
c8wb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowałem straty w wyniku remontu i przenoszenia baniaka, 

Padła cała obsada otosków (ok 5szt) kilka neonów (ok 10szt) zbrojnik, kilka danio (4szt), 

Pozostało:

ok 20 neonów, 

2 pary platek (żona dokupiła)

2 kosiarki

2 danio

5 kirysów albonosów i 5 pstrych

Parka molinezji czarnej i żółtej

Parka gupików(żona dokupiła)

Harem Ramirezek

 

Foto dodam później......
Wczoraj odstawiony baniak w stare miejsce, mam nadzieje, że wszystko wróci szybko do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadę zmieniła żona kupując platki, molinezje i gupiki......bo się podobały.... . Ja wolałbym mieć 4-7 gatunków a teraz no cóż....... Coś trzeba będzie zaradzić, ale to na spokojnie i powoli.

Zapomniałem dodać, kilkanaście krewetek RC, ok 5 Amano, ok 5 Red Rilli

 

Ogólnie baniak stracił sporo przez te przeprowadzki i remonty. Woda jakby żółta, klarowność straciła. Fakt filtr wew. padł i od tygodnia czekam na nowy jako mechanik. Jakiś glon mi się rzucił. Ogólnie rośliny w słabym stanie.

Parametry wody z dziś.

NO3 15

PO4 1

K 23

PH 6,9

CO2 30-40

FE-0,3

Twardość węglanowa 13

Twardość ogólna 19

 

Widok ogólny.

306d.JPG
 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi się ten zbiornik optycznie podobał przy każdej aktualizacji, ale obsada pozostawia wiele do życzenia. Dziwne, że nikt nie zwrócił uwagi, że ta obsada nie ma prawa bytu.


ok 20 neonów, 

2 pary platek (żona dokupiła)

2 kosiarki

2 danio

5 kirysów albonosów i 5 pstrych

Parka molinezji czarnej i żółtej

Parka gupików(żona dokupiła)

Harem Ramirezek



Masz ryby z twardych wód wraz z rybami z wód miękkich.
Neon innesa, te kiryski i chociażby danio to ryby z wód zimniejszych w przeciwieństwie do np Ramirezek, które lubią naprawdę ciepławą wodę.
O biotopach już nie wspominam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...