Skocz do zawartości

[160l] Ogólne aktualizacja


cob_ra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Po kilkunastu latach postanowiłem powrócić do baniaka, na początku był słoik, akwa 25l, 50 przez ok 8 lat pusto. Tydzień temu żona z synkiem namówili mnie na odnowienie. Znajomy pozbywał się 160l kompletnego z szafką. Niestety szkło jest trochę porysowane......jak to używka, ale komplet za te $ to bym powiedział, że darmo.
Od tamtego czasu sporo się zmieniło wiec zobaczymy jak to będzie się rozwijać. Rybki wpadną za jakieś 2-3 tyg. Planuje neonki, kiryski albinosy, ramirezki, danio, krewetki i kosiarki, ale zobaczymy.
Braki są więc na bieżąco wiedza będzie powiększana. Krytyka i porady mile widziane.

baniak zalany 24.04.2013

-akwarium 160l- 100x40x40,

-tło: czarna sztywna folia

-podłoże: żwirek kwarcowy 1-3mm, 1l floran, 3l nutriplant, 5l jbl aquabasic plus, kilka kamieni i korzeni,

-oświetlenie: pokrywa aquael, 2x30w-SYLVANIA GROLUX T8 i Osram Dayligt T8, 1x39 T5 10k, 1x18 T8 osram fluora

-filtry: aquael 650 oraz zew. aquael unimax 250

-grzałka 250w,

-nawożenie: mikro intermag, sole: potas, fosfor, azot, magnez; co2 z butli

-zwierzyny obecnie brak,

-roślinność wg tego co dostałem w przesyłce, już wiem, że na pewno nie wszystko przeżyje,

Alternanthera Splendida
Bacopa Australis
Ceratophyllum Demersum (Rogatek)
Cryptocoryne Wendtii Brown
Cryptocoryne Wendtii Green
Hedyotis Salzmanii
Heteranthera Zosterifolia
Hottonia Palustris
Hydrocotyle Japan
Hydrocotyle Leucocephalla
Hydrocotyle Verticulata
Hygrophila Corymbosa Siamens.
Hygrophila Polysperma
Limnobium Laevigatum
Limnophila Aquatica
Limnophila Sessiflora
Ludwigia Brevipes
Ludwigia Repens
Micranthemum Umbrosum
Microsorum Pteropus Narrow Leaf
Pistia Stratiotes
Riccia Fluvatis
Shinersia Rivularis
Mech Vesicularia
Mech Phoenix Moss



kilka zdjęć,
początek
dsc6320i.jpg
ok 6h po zalaniu z rana
dsc6322v.jpg
2 dni od zalania
dsc6325e.jpg
dsc6331r.jpg
4 dni od zalania
4dzie.jpg

Roślinność przyjmuje się, widać już małe przyrosty na niektórych.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jaką obsadę planujesz?

Obsada w zasadzie popularna, chyba, że coś się zmieni, neony, danio różowy, kiryski, ramirez, kosiarki i krewetki. Podobają mi się brzanki, ale raczej do tej obsady nie będą pasować.

 

Ładnie sie zapowiada. Od czego jest ta rurka po lewej stronie?

Rurki są od filtra kubełkowego, ta z lewej idzie do wymiany na taką jaka jest po prawej czyli sylikonową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką obsadę planujesz?

Obsada w zasadzie popularna, chyba, że coś się zmieni, neony, danio różowy, kiryski, ramirez, kosiarki i krewetki. Podobają mi się brzanki, ale raczej do tej obsady nie będą pasować.

Parametry wody.

Parametry obecnie nie znane, jestem w trakcie szukania testów, woda kranówka, ale z własnego ujęcia. Wodociągowej nie używamy mimo, że jest doprowadzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieję, że roślinność poradzi sobie, nigdy nie miałem szczęścia, a może nie potrafiłem w poprzednich latach poradzić sobie. Obecnie przyrosty widać i to mnie cieszy. Po weekendzie majowym postaram się zamówić testy do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś testy zoolek dotarły i zrobiłem, jednak do końca nie byłem w stanie odczytać poprawnie więc jutro w dziennym świetle postaram się znów wykonać.

 

Wyszło mi mniej więcej tak:

ph ok 7,5

no3 ok 20-30

no2 0-0,025

po4 0

kh 18

hg 15

 

Po prawie 2 tyg od zalania:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Jak wygląda nawożenie, bimbrownia przybliż temat, bo planuję zrestartować swój zbiornik, daj namiar na aukcję do tych roślin.

Rośliny zamawiałem z tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=3185915995. Użytkownik g-pe z forum akwarium.net

Nawożenie: carbo w płynie rano, raz w tygodniu EL Profito, bimbrownia jest w planach. Jedynie kryptokoryny mam wrażenie, ze nie ruszają się ze wzrostem, reszta minimalnie lub bardziej.

 

edit: 09.05.2013

dziś zrobiłem testy, wygląda ze jest w miarę ok, tylko po4 będę musiał delikatnie podnieść

PH 7,6

NO3 10

NO2 0

PO4 0

KH 11

KG 21

 

uruchomiona również bimbrownia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody wyglądają się być stabilne, glony nie atakują, pojawiły się delikatne okrzemki, ale mam wrażenie, że powoli będą ustępować. Roślinność pnie się powoli do góry.

 

Obsada wprowadzona, wygląda że jest ok, kirysy buszują, danio z adhd ganiają się, pielęgniczki dostojnie poruszają się.

5x kirysek albinos

14x oklepany neon innesa

5x danio różowe i pręgowane

4x otosek (do 6 chciałbym dojść)

1x zbrojnik

2x kosiarka

3x pielęgniczka ramireza(harem)

2x molinezja(parka) żonie ustąpiłem zamiast skalarów

 

spodobał mi się jak dobrze widziałem żółtaczek, ale nie wiem czy mogę wprowadzić.

Fotka po ponad 2 tygodniach,

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium piękne.

Ale ramirezy trzymamy w parach

Dzięki. Chyba masz rację, na początku była parka, gdzieś wyczytałem, że harem.....ale rzeczywiście 2 samiczka jakoś odstaje od tej pary i nie jest do końca akceptowana.

W tygodniu wpadnie kilka krewetek rc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki bardzo za dobre słowo. Jak pisałem we wcześniejszym poście ikra zjedzona. Samiec po tarle stracił swoją intensywność wybarwienia, ale od przedwczoraj znów nabiera intensywności. Aranżacja robiona razem z żoną, ona jako matematyczka ma wszystko poukładane więc jej wkład był spory. Wczoraj odmulone dno, wyczyszczone szyby podmiana cotygodniowa wody. Doszły jeszcze testy na potas oraz żelazo. Dziś jak wrócę z pracy i znajdę chwilę zmierzę ponownie parametry wody. W drodze są również sole do nawożenia, potas, magnez, fosfor oraz żelazo. Co do obsady, żona z naszym 4 latkiem nalegali na mieczyki, ale udało mi się ją przekonać i skończyło się na parce gupików pawie oczko.

Aktualnie pływają:

14 neon innesa, 4 osotki, 8 danio, 2 samiczki oraz samiec ramireza, samiczkę planuje oddać lub wymienić parka już się dobrała, zbrojnik niebieski, 2 kosiarki, 5 kirysów albinosów (dostały nazwę filety), para molinezji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo ładne. :)

Co do ramirez - nie przejmuj się, będą miały jeszcze nie jedno tarło. :) Ale inna sprawa, że raczej nie odchowasz nic w akwarium ogólnym.

Ramirezy możesz też trzymać w układzie 1+2, samiec może odbywać tarło z 2 samicami.

Możesz jeszcze dokupić ze 2 samice molinezji (trzyma się raczej w haremach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...