Skocz do zawartości

Obsada 112 plus kilka pytań.


Jacek 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posadam akwarium 112l. Podłoże ciemny żwirek kwarcowy. Parametrów wody nie sprawdzałem.

Rybki które już pływają to:

- Skalar x2 (dobrana para)

- zbrojnik niebieski x3 (dwa samce i samica)

- labeo x1

Teraz chciałbym coś do nich dokupić. Nie chce oddawać skalarów. Dużo osób pisze, że to za mały zbiornik, ale na razie mają się dobrze więc chciałbym aby zostały. Zastanawiam się nad wpuszczeniem razbory klinowej, myślałem też o kosiarkach lub jednym bojowniku. Bardzo podobają mi się zbrojniki. Czekam na propozycje jakie rybki nadawałyby się do mojego akwarium. Skalary są duże i agresywne więc drobnica odpada nie wiem czy razbora się nadaje.

 

I pytanie z innej beczki

- jak karmić zbrojniki daje im tabletki na noc, rano nic nie zostaje, ale nie wiem ile tego wrzucać. Czy można je przekarmić? Chcałbym dawać też marchew, ale nie wiem jaką ilość.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do skalarów to zdania są podzielone. Myślałem żeby je oddać, ale jakoś ciężko mi się z nimi rozstać. Składały już ikrę i wydaje mi się, że dobrze im się żyję. Wg wikipedii optymalne warunki zaczynają się od 100l. jednal 50cm wysokości a moje akwarium tyle nie ma. Gdybym je oddał to jakimi rybami mógłbym je zastąpić. Chciałby, żeby to były jakieś żywe, ciekawe rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem PH wody. Prawdę mówiąc to nie bardzo wiem jak. Co mam kupić żeby sprawdzić? Podłoże to gruby (4mm) czarny żwirek. Oświetlenie to dwie świetlówki 18W takie jakie siedziały w pokrywie. Jeżeli uważacie że powinienem je wymienić to na jakie?

 

Co do obsady to rybki polecał mi facet w zoologicznym. Twierdził, że skalarów to mogę mieć kilka. Wcześniej miałem też neony. Powiedział, że jeśli od małego będą ze skalarami to nic im nie zrobią. Jak skalary podrosły to neony zniknęły bez śladu i to w krótkim czasie. No więc pan w zoologicznym, albo nie miał pojęcia, albo świadomie mi kit wciskał.

 

Podsumowując uważacie, że oddanie skalarów i labeo to konieczność? Co mógłby kupić jakie rybki? I jeszcze temat roślin bo słabo mi rosną. Jakie preparaty mógłbym zastosować żeby to poprawić? Może wystarczy wymiana świetlówek, jeśli tak to na jakie? Najlepiej link na allegro. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tyłu:

 

Tak, to jest konieczność.

 

Nie stosuj preparatów, daj sobie na razie na wstrzymanie i albo dowiedz się tych WSZYSTKICH parametrów w wodociągach, albo kup testy kropelkowe i sam zbadaj.

 

Się nie znał i tyle.

 

Gruby żwir należałoby wymienić na piach. Na żwir sprzyja zbieraniu się odchodów w podłożu i pogarszaniu jakości wody - oczywiście w normalnych akwariach..

 

Świetlówki są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem forum i nie tylko. I postanowiłem, że zrobię całkowity restart. W temacie o biotopach najbardziej przypadł mi do gustu biotop nazwany Indie.

 

1+2 Gurami dwuplamiste

10-30 razbora klinowa

 

Do tego zostawiłbym tylko moje 3 zbrojniki niebieskie. Jeżeli jest napisane, że razbor od 10 do 30, to ile powinienem wpuścić?

 

Przed restartem zbadam wodę, żeby mieć pewność. Problem mam jaki piasek wybrać, chciałbym żeby był czarny. http://allegro.pl/czarny-piasek-bazalto ... 42890.html Czy coś takiego może być?

Na wielu filmikach pokazane jest, że pod piach daje się nawozy. Czy powinienem dodać taki specyfik? Zamierzam też dokupić tło strukturalne może jakieś polecacie?

 

Edit:

 

I jeszcze inne pytania. Przypominam akwarium 112l.

 

Ile kg piasku powinienem kupić?

 

Czy tło strukturalne zamawiać 40x80, powinno mieć w sumie 38x78 tak jak mierzyłem?

 

nemo130: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamówiłem testy kropelkowe. Pracuje nad oddaniem rybek (nie takie to proste). Akwarium będę zakładał od początku. Chce zamówić też tło strukturalne.

 

Proszę o podpowiedź ile piasku i jaki bo nikt nie napisał.

 

Temat rybek ponowie jak zbadam wodę.

 

nemo130: Pytania niedotyczące obsady, proszę kierować do odpowiednich działów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...