Jump to content

Dobór oświetlenia do przyszłego krewetkarium


Mexico
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Mam zamiar zrobić ładne krewetkarium. Do wykorzystania mam zestaw AquaEla. Jednak nie podoba mi się moduł oświetlający. Świeci na jedną część akwarium a i chyba 11W jest za słabe na krewetkarium. Mam zamiar trochę je obsadzić... Co byście polecili z oświetlenia do akwarium 40x25x25 25l?

Link to comment
Share on other sites

Wywalasz oryginalne światełko i z tyłu w pokrywie robisz dwa otwory na gwinty e27. Wkładasz poziomo do pokrywy, uszczelniasz silikonem, wkręcasz kompakty i gra. Albo jak chcesz mieć mniejsze światło to dajesz takiego kompakta http://allegro.pl/philips-genie-11w-e14 ... 59793.html , bez przerabiania pokrywy, bo podejrzewam, że w tej pokrywie jest właśnie gwint e14.

Link to comment
Share on other sites

A może bardziej obrazowo? :) Muszę w te dziury chyba wsadzić gniazdko na żarówkę? Chciałem zainstalować dwa moduły wcześniej żeby akwa było całe równomiernie oświetlone. Poza tym to nowy komplet i jest na gwarancji jeszcze. Nie chciałbym tak ingerować w pokrywę...

Link to comment
Share on other sites

No jeśli kaskada to i tak musisz zaingerować w pokrywę, inaczej nie da rady. Ja mam też kaskadę i pokrywę musiałem przerabiać. Otwory takie, żeby oprawki weszły i uszczelniasz silikonem. Pokrywa nic się nie stopi, bez obaw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...