Skocz do zawartości

Obojetność płciowa i agresja molinezi żagłopłetwej


muszerka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pewien problem,jedna z samic molinezji żagłopłetwej bardzo dziwnie się zachowuje i to od samego początku(od jej zakupu), na początku pomyślałam,że to przez chorobę która opanowała zbiornik,ale teraz gdy już zaczęło wszystko wracać do normy,ona znowu zaczęła zachowywać się tak jak na początku.Mianowicie chodzi o to ,że ona czuję się samcem!stała się agresywna gania samca i druga samice swojego gatunku,podgryza je i próbuje z nimi kopulować( z samcem również) wygląda to dość śmiesznie.Czytałam,że przy ospie rybiej jednym z objawów może występować obojętność płciowa ale nie zauważyłam żadnych zmian skórnych,pozostałe rybki zachowują się normalnie.Może ktoś z was ma jakiś pomysł?,czy to może być spowodowane wadą genetyczną,a może brakiem zainteresowania nią przez samca?

 

 

 

Akwarium 90l

filtr wewnętrzny atman 301

filtr wewnętrzny aquael turbo 500

temperatura 26stopni

Obsada:

2 kiryski spiżowe

2 zbrojniki niebieskie

molinezja żagłopłetwa 1+2

2 molinezja ostrousta

1 samica gupika

3 kardynałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardynałków i kirysów więcej,to są ryby stadne.

Kardynałki wolą chłodną wodę w ogóle do molinezji nie pasują, więc najlepiej jakby w ogóle opuściły zbiornik. Najprawdopodobniej denerwuje się z powodu małej przestrzeni jak już wcześniej wspomniano, więc jeśli zmieniasz zbiornik na większy to dobrze, tylko musisz pamiętać o odpowiednim jego założeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że nie pasują dlatego czeka na nie 75 litrowe akwarium które aktualnie dojrzewa sobie;-) jak tak dalej pójdzie to nie będę miała gdzie je stawiać ha a zaczęło się od "Mamo kup mi rybkę,proszę" w najbliższym czasie planuję zakup 200 litrowego zbiornika do którego powędrują molinezje i zbrojniki,może wtedy jej się poprawi,mam nadzieję.Takie Forum to dobra rzecz,dla takiego laika jak ja,dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...