Skocz do zawartości

Dziwne "koniczynki" na tafli wody


OnlySiara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakiś czasem temu (jakies półtora miesiąca) załozyłem akwa. Poszedłem w Ameryke południową - pływają neonki, ramirezki i otoski... ale tu nie o tym.

 

Rośliny w moim akwarium, przyznam, nie były jakoś specjalnie przemyślane. Więcej: nie znam ich nazw - zdałem sie na znajomego, który bardziej zna się na roślinkach. Tak więc zakupił mi zestaw jakiś ładnych, zielonych... no i dopiero teraz zastanawiam się, co jest czym. No i oczywiście w następnym akwa (w planach krewetkarium) roślinki będa już przemyślane, poznane, a i świartło będzie mocniejsze.

 

Ale problem dotyczy tego, że w moim 60l baniaku, oświetlanym przez świetlówkę akwarystyczną o mocy 11W (btw. chcę zakupić chyba lepsze - myślicie, że jest sens?) i nawożonym co 2 dni po 5-8kropelek nawozu SERA Florena, od jakiegos czasu pojawiły się na tafli wody takie... koniczynki. Nie wiem, co to jest, skąd to się bierze, czy jest to normalne i zdrowe... świadczy to o tym, że cos jest źle, czy że jest ok? No i mech jakoś nie rośnie... Zrobił sie brązowy, jak go rusze czymkolwiek, to toda robi sie mętna...

 

poniżej foty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to normalny objaw, nic nie jest źle?

 

 

O dziwo roślinki pną się w górę raczej... Jednak i tak chce zmienić oświetlenie. Ktoś może mi powiedziec, czy w firmowej pokrywie Aquaela moge wymienić świetlówkę? I na jaką, aby rybki moje (Ramirezy+neony zielone+otoski) czuły sie dobrze, ale i roślinki ładnie rosły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...