Skocz do zawartości

Restart 126l


KenZo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku maja planuje od nowa uruchomić zbiornik, który otrzymałem od kumpla.

 

Litraż to 126 i pewnie standardowe wymiary.

Oświetlenie 2x18w

Filtr w tej chwili to jakiś wewnętrzny, który mi się nie podoba bo jak czyści się gąbke to zawsze syf wraca do wody. Jaki zewnętrzny filtr kupić do tego akwarium?

 

W tej chwili w akwarium pływa:

6 kirysków pstrych( które są w tym akwarium już rok i dobrze się mają)

1 około 8-9 cm zbrojnik niebieski samiec + 2x 2c małe zbrojniki w celu dobrania samiczki do samca.

 

Jaką rybe stadną poradzilibyście mi kupić do tego akwarium? Chciałbym aby ładnie sie prezentowała w stadzie ( tylko proszę bez neonków, danio bo mam do nich awersje)

Ewentualnie coś jeszcze? Jakaś pielegniczka etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według skali mam średnio twardą wode.

Ph 7,68

mg CaCO3/l 230,0

mmol/l 2,3

mval/l 4,6

°n lub dH 12,9

°f 23,0

 

Podłoże w tej chwili to żwir powiedzmy od 1-4mm + kilka kamyków.

Roślinność 50 gałązek moczarki kanadyjskiej, 5 innej odmiany, 6 sadzonek rośliny przypominającej trawe, 2 sadzonki rośliny o dość szerokich długich liściach. Wszystko chodzi od około 1,5 m i nie widze aby coś złego się działo.

Jednak przyznam że w akwarium jest pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę Ci zatem od początku:

 

-Pytanie o filtr.

-W takim akwarium możesz mieć oba filtry. Zewnętrznych nie stosuje się jako filtracji mechanicznej.

 

-Jakie stadne?

-Hyphessobrycon pulchripinnis

 

Jest pusto, bo same rośliny to niewiele. Załatw worek suchych liści bukowych lub dębowych i wrzuć na dno, to zobaczysz jak się zmieni wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto wrzuce jutro. Czytam teraz o tetrze bo dałeś taki przykład ryby stadnej i piszę, że wymaga tem.20"C. czy to nie za mało dla Kirysków pstrych, zbrojników niebieskich? Przez te liście nie zabarwi mi się woda? Miałem takie przygody z korzeniem ze sklepu, który zamieniał wode w herbate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie tą tetrą. Poczekam aż świeże rośliny troche się rozrosną po czym zaczne przemeblowanie akwarium.

W tej chwili tak jak napisałem na całej powierzchni mam żwirek a czy byłoby to dobre rozwiązanie aby przód wymienić na piasek? Dla kirysków nie było by to dobre rozwiązanie? Rośliny rosły by dalej w żwirku a piasek byłby na przodzie.

Skąd teraz wziaść suche liście? Wszystko zgnite;/

 

Ewentualnie moge pozwolić sobie tutaj na harem np Kakadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze właśnie po 5 zł sztuka liść dębu bo o ketapangu się nie wypowiem :D. Dobra piach dam w Maju tylko roślinki troche podrosną.

 

Ewentualnie słyszałeś o wężogłowie ( Channa Gaucha ) ? W tej chwili trzymam tylko kiryski + zbrojniki i czytam, że względem tych ryb jest obojętny. Bardzo zaciekawiła mnie ta ryba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...