Skocz do zawartości

[54l] Początki


Amnesia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Po kilku tygodniowych przygotowaniach dzisiaj wystartowało moje akwarium.(zestaw)

54 litry (60cmx30cmx30cm), i to moje początki z akwarystyką. Dużo czytałem na temat początków, cały czas szukam to nowych informacji( po co to? do czego to? a czemu to a nie to? itp.) codziennie dowiaduje sie czegoś nowego, Temat który pochłonął mnie w ostatnich dniach na maxa.

 

 

Filtracja: Filtr wewnętrzny Claro 600.

Ogrzewanie: grzałka z termostatem Thermo Plus 50W

Oświetlenie: standardowa świetlówka 15 W

Roślinność: 2 rośliny ale nazwy nie znam, wiem tylko że niewymagające

Tło zewnętrzne: topiony styropian własnej roboty

Dekoracja: korzeń, mały otoczak

Zamierzam trzymać w nim:

5x kirys panda

10x jakiś ławicowy gatunek neon, bystrzyk lub coś innego cały czas sprawa otwarta ;)

 

W tym momencie jest 3 dzień od startu i okres dojrzewania to bedą 3 tygodnie;)

 

Każdą zmianę w moim baniaku bede starał sie udokumentować fotką...

Wszystkie wasze opinie mile widziane;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma co oceniać. Ale cieszy mnie to że są ludzie którzy podchodzą do tematu akwarystyki z głową. Tzn. najpierw poczytają a później dopiero zaczynają działać. Bo nie ma nic gorszego niż kupienie wszystkiego na raz, wlanie wody i ryb, a później dopiero czytanie i pisanie tematów (rybki padają, woda mętnieje itp.) Co masz za podłoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym podłożu zaopatrz się w duże ilości nawozów makro ;). szczególnie fosfor będzie ci pochłaniać w koszmarnych ilościach :P

Do tego podłoża zastosuje:

-Planta Gainer Caps

-Planta Gainer Classic i K+

z Aqua-art'u

myśle że bedzie cacy, ale jaki wynik osiągne wyjdzie w praniu..

 

Dzieki Tasman za podpowiedź;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zaczyna, ale też proponowałbym więcej roślinek bo troszkę pusto. Będę śledził temat, bo założyłem niedawno podobny litraż, może coś podpatrzę u Ciebie ;)

Co do roślinek to będe uzupełniał ;) narazie to 4 dzień od startu,a ryby dopiero planuje po 15 maja. Trochę czasu jeszcze mam na dopieszczenie mojego akwa. Gdy tylko łapie chwile wolna od codziennych zajęć staram sie zmieniać co nie co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym podłożu zaopatrz się w duże ilości nawozów makro ;). szczególnie fosfor będzie ci pochłaniać w koszmarnych ilościach :P

Do tego podłoża zastosuje:

-Planta Gainer Caps

-Planta Gainer Classic i K+

z Aqua-art'u

myśle że bedzie cacy, ale jaki wynik osiągne wyjdzie w praniu..

 

Dzieki Tasman za podpowiedź;)

Ja właśnie z mojej 45l pozbyłem się tego cudownego wynalazku bo nie zarobiłbym na nawozy ;). Obecnie od 2 tyg mam zwykły czary żwir i przy niższych dawkach nawozów wzrost roślin jest o wiele lepszy. Oby Tobie z tym cudem szło lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja ;)

Po weekendzie znajdę kilka dni wolnego to uzupełnię jeszcze zielskiem.

Powoli też będę wpuszczał pierwszych mieszkańców do mojego małego baniaczka. Będa to:

Otos x5

Rozbora galaxy lub Neon inesa x10,12

 

Do momentu pełnych 4 tygodni dojrzewania dla roślin leje tylko Potas z Fluorish Seachem'a.

Kupiłem też:

Seachem Flourish Nitrogen

Seachem Flourish Iron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezy tutaj, oddaj je, albo zmień podłoże na piach, bez piachu nie ma mowy o ramirezach.

Wiem że pielegnicowate powinno sie trzymac przy podłozu z piasku, ale tylko 2 sztuki. Naprawde nie uda mi sie ich utrzymać przy tym podłożu? ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamist kupować drogie markowe nawozy, lepiej kupić sole i testy. Za 20 zł komplet nawozów z przesyłką. Testy na no3 i po4 i akwarium śmiga.

 

 

Jeszcze jedno:

 

Jeżeli nawozisz czymkolwiek to najpierw upewnij się ile czego i w jakiej ilości, bo za chwilę założysz post "mam glony". Poza tym jeśli nawozisz to kompleksowo, czyli lejesz makro i mikro - chyba, że coś masz już w odpowiedniej ilości.

 

Poczytaj o nawożeniu:

http://forum.superakwarium.pl/nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html
http://forum.superakwarium.pl/post495582.html?hilit=przepis%20na%20akwarium%20ro%C5%9Blinne#p495582

 

Unikniesz błędów.

 

Poza tym masz tylko 15W w 54l. Czyli 0,27W/l. To jest b. małe oświetlenie. Nawozy przy małowymagających roślinach są zbędne. Chyba, że podniesiesz światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamist kupować drogie markowe nawozy, lepiej kupić sole i testy. Za 20 zł komplet nawozów z przesyłką. Testy na no3 i po4 i akwarium śmiga.

 

 

Jeszcze jedno:

 

Jeżeli nawozisz czymkolwiek to najpierw upewnij się ile czego i w jakiej ilości, bo za chwilę założysz post "mam glony". Poza tym jeśli nawozisz to kompleksowo, czyli lejesz makro i mikro - chyba, że coś masz już w odpowiedniej ilości.

 

Poczytaj o nawożeniu:

http://forum.superakwarium.pl/nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html

http://forum.superakwarium.pl/post495582.html?hilit=przepis%20na%20akwarium%20ro%C5%9Blinne#p495582

 

Unikniesz błędów.

 

Poza tym masz tylko 15W w 54l. Czyli 0,27W/l. To jest b. małe oświetlenie. Nawozy przy małowymagających roślinach są zbędne. Chyba, że podniesiesz światło.

Hej,

dzieki za rade i linki. Co do nawozenia i oswietleni. Nastepnym razem gdy napiszesz poemat przeciagnij suwakiem z gory do dolu a potem pisz. Pisalem juz ze mam dodatkowe 15W ( udokumentowane zdjeciami) i narazie puki podloze jest w miare.bogate w nawoz leje tylko potas. Tez o tym wspominalem. Cieszyl bym sie gdybys byl tak rad i powiedzial mi czy parka Ramirez przy aktywnym podlozu ma racje bytu. Ps. szanuje wszystkie uwagi, tylko uzasadnione! Zaznacze ze jestem poczatkujacym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ryb nie wypowiadam się.

Każde podłoże kiedyś kończy swoje bogactwo pierwiastkowe. Wtedy zacznie się rozpacz. Dlaczego lejesz potas skoro podłoże jest bogate w pierwiastki ?

Jak wiadomo akrywne podloze jest dobre na start potem jak.kazde tego rodzaju jalowieje. Gdy to sie stanie postaram sie zapewnic moim roslinom odpowiednie nawozenie. Potas leje w sladowych ilosciach by pobudzic u roslin tempo ukorzeniania i by lepiej przyswajalymikroelementy z kolumny wody. Narazie jest im dobrze bo rosna jak na "drozdzach".Dzisiaj tez zmontuje bimbrownie na Co2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała aktualizacja!

Zrezygnowałem z rybek jak na razie( te co miałem oddałem: Ramirezy do sklepu, Fantomy przygarnął kumpel), wszystko wskazuje na to że w niedalekiej przyszłości będzie to dom dla gromady RC;) Zastanawiam się jak zagospodarować ta wolna przestrzeń po prawej stronie akwa. Może jakiś trawnik? macie jakieś pomysły;) był bym bardzo wdzięczny.

 

post-17247-0-71541200-1370121651_thumb.jpgBacopa z przycinki za kamykiem;)post-17247-0-67567200-1370122177_thumb.jpgAkwa 1 miesiąc od zalaniapost-17247-0-82906000-1370122162_thumb.jpg Każdego dnia widze nowe pączki u Hydrocotyli i gęstniejący mech Stringy co utwierdza mnie w przekonaniu, że chyba jest im dobrze w moim baniaku:)

Edytowane przez Amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...