Skocz do zawartości

[25l] kawalerka Ponurego


Luna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Znowu nie mogłam usiedzieć i musiałam pchać łapy do akwarium... W weekend chyba przywiążę się do krzesła.
Nie mogłam jakoś patrzeć na ten Bag End :roll:
 
Na razie zrobiłam z akwarium mini przechowalnię zielska, zielony bałagan bez konkretniejszego ładu i składu.
W tygodniu jakoś go ogarnę:
 
11_zpsd49388fe.jpg

Pleśń która rośnie sobie już od ho ho i która wygląda jak... No nie ważne jak wygląda, w każdym razie mało ozdobnie :lol:
 
115_zps42e6bb06.jpg


Parę słit foci nażartego Ponurego zza zaglonionej szyby:
 
111_zps4820c7b7.jpg
 
112_zpsc91b1201.jpg
 
I zbliżenie na uroczą mordę ^_^
 
113_zps08462d61.jpg
 
Pozdrawiam.

post-14200-0-15956800-1426186650_thumb.jpg

post-14200-0-43045000-1426186660_thumb.jpg

post-14200-0-11451400-1426186668_thumb.jpg

post-14200-0-60311300-1426186676_thumb.jpg

post-14200-0-93324600-1426186684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akwarium przeszło kolejny restart. Znowu zmieniłam aranżację i oświetlenie, jutro kończę robić porządek z roślinami.
 
Do tej pory myślałam, że im więcej ziela w zbiorniku tym lepiej... Jak się jednak okazuje lepiej i w tę stronę nie przesadzać :D
Gdy ogarnę wszystko w miarę, zrobię chyba zestawienie wszystkich aranżacji jakie przeszły przez to szkło.
 
Poniżej Ponury i jego urocza gęba (w starym i nowym oświetleniu).
 
Ponury1copy_zps89ac2ee4.jpg
 
Ponury0copy_zps3ebd2fde.jpg

Pozdrawiam :)

post-14200-0-00311500-1426186817_thumb.jpg

post-14200-0-06940900-1426187080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie zaparkowanego bojusia przy skale - bezcenne :D

Stefan ubawił mnie do łez - konserwator powierzchni płaskich  :mrgreen:  Już zapomniałam, że istnieje takie sformułowanie ;)

Gdzie się podział ten korzonek (dziupla), który był tłem dla ramirezki? Wyglądem przypominał wygiętą w grymas niezadowolenia buźkę paniusi z dobrego domu  :razz:  Nawet dwa oczka tam można było dostrzec, hehehe.

 

Bojownik mniamuśny! Ręka do aranżacji, nawet z jednym paluszkiem niesprawnym, mistrzowska. :D

No nic, tylko ci słodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maziama, serdeczne dzięki za tak miłe słowa :)

Dziupla nadal jest w akwarium, tylko zakryta roślinami.

Swoją drogą Twoja interpretacja jej wyglądu wymiata :lol: Tam faktycznie jest twarz.

 

Co do ręki to taka ze mnie pierdoła, że szkoda gadać. Dzień po napisaniu wcześniejszego posta zepsułam kolejny palec...

I to jak na złość tej samej dłoni. :facepalm: Więc na razie rośliny moczą się dalej w misce.

 

Odnośnie Stefana to niestety: Stefan się skończył, została mi po nim muszla.

Śmierć dopadła go w nieoczekiwany sposób, został wyssany do czysta. Musiałam nieświadomie na zielsku przenieść helenkę do baniaka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzięki :)

Zielsko dokarmiam w tym szkiełku codziennie pojedynczą dawką carbo.

Co do czyszczenia gałęzatki - "odkurzam" ją wężykiem podczas podmian. Niestety to rzep na brudy...

 

 

Ps: Akwarium przestało pełnić funkcję przechowalni roślin.

Zostawiłam w nim trawnik ze wspomnianej gałęzatki, korzenie z anubiasami, pogostemon, trochę hygrophili. Z czasem może jakoś upchnę to w 96l...

Bojownik wraz z dużą porcją ziela jedzie jutro do nowego domu.

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@super909

W akwarium bez większych zmian, chwilowo mieszka w nim biały bojownik z drugiego zbiornika wraz z endlerowym narybkiem.

Jak w końcu przetrę szyby i ogarnę zielsko to pewnie zamieszczę aktualkę.

 

Odpowiadając zaś na Twoje drugie pytanie - karmię go ;) Co więcej, pozostałe swoje zwierzęta również (nawet psa) ;)

 

@Adrian Anioł

Mam lampkę Aquael Deco Light, 11W. Moim zdaniem to trochę za dużo jak na ten litraż, ale tafla jest zacieniona pistią i zbiornik jest ogólnie zarośnięty.

24W w tak małym akwa to gorzej niż solarium. Koniecznie kup słabsze oświetlenie.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Gdyby ktoś był ciekaw - akwarium wciąż stoi :) Zarastało sobie glonami, gałęzatką, anubiasami i pleśnią (nowy korzeń się topi).

Gałęzatkę chyba zacznę po prostu wywalać, bo mnie już wkurza. Totalny rzep na brudy, nie mam cierpliwości do jej ciągłego czyszczenia...

 

Odyn ma się dobrze, mężnieje.

Zdjęcie strzelone podczas robienia porządków (stąd termometr wbity w podłoże, syf tu i ówdzie).

Ten patyk za bettasem to jedna z pałeczek do chińszczyzny (chociaż tyle z "biotopu" ;) ). Służyły mi do tymczasowego trzymania anubiasów po jednej stronie zbiornika.

 

odyn_zps9d5aa76f.jpg

 

 

Żebranie o żarcie lub inne atrakcje:

 

 

odyn2_zps18a2cf38.jpg

Zdjęcie robiłam na szybko, póki chciało mu się pozować. Bez zmieniania czegokolwiek w ustawieniach aparatu, w dodatku mokrymi łapami a ryba była niemal centralnie pod lampką:/ W oryginale było tak przepalone, że widać było tylko rozmytą plamę zamiast bettasa. Ale coś tam udało mi się z niego wyciągnąć...

 

Na dniach postaram się wrzucić zdjęcie całości po zmianie aranżacji.

 

Pozdrawiam :)

post-14200-0-90467400-1426187311_thumb.jpg

post-14200-0-37536900-1426187323_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...