Jump to content
Sign in to follow this  
red007

Skaczące gupiki

Recommended Posts

Sprawa dotyczy swierzaka-amatora-t57765.html

Obsada: 10 RC i 2+2 gupików.

Niestety rano oba samce leżały już suche przed akwarium.

Temperatura 25 stC.

Przykrywać akwarium czy szukać przyczyny gdzie indziej. Stres?

Przed nocą zachowywały się normalnie, nawet podrywały samice, a rano już po nich ...

Pytanie na które pewnie jest z 1000 odpowiedzi (z czego 500 w jedną a 500 w drugą stronę) co wtedy ze światłem / powietrzem? W przypadku zakrycia szybą.

A co ma być?

Światło-myjesz szybę co tydzień i nie ma problemu.

Powietrze-a pod pokrywą to jak jest? Dajesz luzu po 0,5cm na boki i już jest wymiana.

A jaka jest odległość między lustrem wody a krawędzią szyby? Zostaw ze 2-3cm i nie powinny wyskakiwać. Ale skoro wyskakują tzn. że coś nie tak jest z wodą, może za dużo CO2 a za mało O2.

Mi tak brzanka sumatrzańska przy podmianie wody wyskoczyła niestety prosto w łapy mojego kocura :( Może jakiś hałas w nocy?

Żyworódka to nie boraras do otwartych japońskich mikroakwariów z Opti. Potrafią skakać i to z bardzo prozaicznych powodów. Zwykle stres. U siebie w nocy po zgaszeniu światła jak wracam do pokoju z włączoną latarką w komórce i przyświecę na baniak to tylko słyszę chlupotanie pod pokrywą.

Trzymasz żyworódki? Przykryj akwarium. Wystarczy że jeden samiec zaczepi drugiego... I tragedia gotowa.