Jump to content

Koktajl z nawozów


 Share

Recommended Posts

To może zakup sobie gotowy "koktajl" nawozowy np Aqua Art-u i zobaczysz jakie będą efekty nawożenia. Potem bardzo chętnie wrócisz do jakże męczącego zajęcia jakim jest dozowanie nawozów z trzech pojemników :) Ja podaję z sześciu i jakoś żyję :)

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie wygląda to tak - można ze sobą mieszać wszystkie makro w dowolnej konfiguracji oprócz Mg + P (magnez z fosforem) , można mieszać np mikro + carbo . Tyle tylko że takie mieszanki nie dają możliwości regulowania poszczególnych składników makro . Ponieważ warunki w akwarium w zasadzie ciągle się zmieniają - inna masa roślinna, ryby rosną, filtracja z czasem się zmienia , oświetlenie się zmienia (świetlówki się zużywają) , parametry wody do podmian też sie zmieniają , niektóre pierwiastki mają tendencję do kumulowania się , to stosowanie mieszanek tak naprawdę nie ma większego sensu - ale odpowiedź na pytanie czy można brzmi - można i nic nie wybuchnie.

Mieszanie o którym mówiłem dotyczy mieszania nawozów które są oparte o popularne związki tj , KNO3 , KH2PO4 , MgSO4, KCl, K2SO4 . Mieszanie nawozów gotowych takich jak linia E.L może (nie musi) być ryzykowne ponieważ producenci nie podają jakich związków chemicznych używają do produkcji swojego nawozu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...