Skocz do zawartości

ślimaki a glony


marcin358
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ślimaki nie są rozwiązaniem na glony, one mogą zjadać resztki jedzenia, a nie glony.

Oczywiście że są ślimaki jedzące glony. Są też takie żywiące się innymi ślimakami. Nie wszystkie jedzą resztki.

 

Najlepiej samemu zająć się glonami ;)

Nie są smaczne, ale w Japonii nie takie rzeczy jadają.

 

Wierz mi,ślimaki bardziej brudzą niż czyszczą

Jeszcze nie widziałem by ślimak brudził, pomijając puste muszle i jajka które składają niektóre gatunki.

 

 

 

Oczywiście najprościej zidentyfikować glony, znaleźć przyczynę ich powstawania i ją zlikwidować, ale ja tam się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki nie są rozwiązaniem na glony, one mogą zjadać resztki jedzenia, a nie glony.

Oczywiście że są ślimaki jedzące glony. Są też takie żywiące się innymi ślimakami. Nie wszystkie jedzą resztki.

 

Najlepiej samemu zająć się glonami ;)

Nie są smaczne, ale w Japonii nie takie rzeczy jadają.

 

Wierz mi,ślimaki bardziej brudzą niż czyszczą

Jeszcze nie widziałem by ślimak brudził, pomijając puste muszle i jajka które składają niektóre gatunki.

 

 

 

Oczywiście najprościej zidentyfikować glony, znaleźć przyczynę ich powstawania i ją zlikwidować, ale ja tam się nie znam.

Nie ma to jak się powymądrzać i nic nie napisać.

 

marcin358 określ jaki masz dokładnie problem, napisz o parametrach wody, zbiornika i obsadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej palnąć kompletną głupotę że nie ma glonożernych ślimaków.

 

Masz rację, to ja się nie znam.

 

Przepraszam że się odezwałem.

 

W kwestii "nie napisania nic" - przeczytaj ostatnie zdanie z poprzedniego posta, najlepiej kilka razy.

 

PS: Odpowiadając bezpośrednio pod postem do którego się odnosisz, cytować nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wielki Atreyu przepraszam, że Cię cytuję pod postem i że nie zaproponowałem mu kupić ślimaki które jadzą glony, aby się ich pozbył.

 

A jak piszesz, że się nie znasz to się nie odzywaj albo skończ z tym sarkazmem sugerując innym, że jesteś najinteligentniejszy na świecie.

Tak ludziom brakuje pokory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neritina też

Owszem, ale zostawia też sporo jajek po sobie. Są jeszcze różne Clithon'y - przy czym należy pamiętać że są rodzaje glonów których nie jedzą

 

O wielki Atreyu

Możesz już wstać, kolana pobrudzisz.

 

i że nie zaproponowałem mu kupić ślimaki które jadzą glony, aby się ich pozbył.

A mi się wydaje że napisałeś że ślimaki mogą zjadać resztki, ale nie glony - co jest nieprawdą/głupotą/brakiem wiedzy [niepotrzebne skreślić]. Można się obrażać o wytknięcie błędu i ja to rozumiem, ale z pokorą ma to niewiele wspólnego.

 

sugerując innym

To stwierdzenie, nie sugestia. :patyk:

 

że jesteś najinteligentniejszy na świecie.

Przynajmniej na tyle inteligenty by nie wciskać ludziom kitu i wiedzieć że są ślimaki jedzące glony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który ślimak najlepiej sobie radzi z glonami?

Jak już wspomniano, ampularie i neritiny. Z tym, że te pierwsze mogą podżerać rośliny. Ewentualnie krewetki amano - one również dobrze sobie radzą z glonami (i resztkami).

 

Należy jednak mieć na uwadze, że to tylko drobna pomoc przy glonach i może być nawet ledwo zauważalna. Od sprzątania akwarium jesteś Ty, opiekunie ;) Jeśli glony stanowią w Twoim zbiorniku problem, to zamiast pytać o ślimaki lepiej znajdź przyczynę ich pojawiania się i sam ją zlikwiduj.

 

STARCZY.

Dziękuję Sławku.

 

Wierz mi,ślimaki bardziej brudzą niż czyszczą

Jeszcze nie widziałem by ślimak brudził, pomijając puste muszle i jajka które składają niektóre gatunki.

 

Bielszczanin nie jest daleko od prawdy. Ampularie to duże ślimaki i stosunkowo sporo wydalają. Aczkolwiek w większym akwarium tego nie zauważysz. Co by nikt mi nie zarzucił, że się nie znam - hodowałam je ładnych kilka lat.

To ile wydalają bardzo łatwo zaobserwować, gdy przez powiedzmy pół dnia trzymasz je w niedużym pojemniku bez podłoża (np. gdy jedziesz je sprzedać). Można się zdziwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Neritina zebra 

na nitkowce to kup sobie kosiarki! radzą sobie dobrze z nitkami na liściach

 

Luna: Wiesz do jakiego litrażu nadaje się ta ryba? Znasz litraż osoby, której ją doradzasz? Zastanów się zanim zaczniesz udzielać takich rad.

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Edytowane przez Luna
Upomnienie za złą radę i pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...